Bitcoin Ajandası

SEC’in Onayını Alan Tek Kripto Para Birimi Yükselişe Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC’in Onayını Alan Tek Kripto Para Birimi Yükselişe Geçti!

SEC’in Onayını Alan Tek Kripto Para Birimi Yükselişe Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

SEC’in Binance ve Coinbase gibi önemli kripto para borsalarına karşı dava açması, kripto piyasalarını büyük ölçüde etkiledi. 27 bin 450 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC) 25 bin 300 dolara kadar gerilerken, bu durum piyasalarda panik havası yarattı. Bitcoin’deki bu değer kaybının altcoin’ler üzerindeki etkisi ise daha fazla oldu. Birçok altcoin yüzde 20’ye yakın değer kaybederken, SEC’in onayladığı tek kripto para birimiyse son 2 gün içerisinde yüzde 30 değer kazandı. Piyasalarda bu denli büyük bir geri çekilmeye rağmen varlığın yükseliş göstermesi dikkatleri üzerine topladı.

Hepsi Düşerken O Kripto Para Birimi Yüzde 30 Değerlendi

Hepsi Düşerken O Kripto Para Birimi Yüzde 30 Değerlendi
Hepsi Düşerken O Kripto Para Birimi Yüzde 30 Değerlendi

Blockcstack projesinin yerel tokeni olan Stacks (STX), 2019 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan ilk ve tek varlık Stacks oldu. STX, sonuç itibariyle SEC’in Regulation A+ yönetmeliği dahilinde 23 milyon dolar değerinde fon toplamıştı.

Birçok kripto para borsası için dava açan SEC, 7 Haziran Çarşamba günü itibariyle Binance US’de pek çok altcoin’in delisi olmasına neden olmuştu. SEC’ten onay almayı başaran ilk ve tek kripto varlık STX, piyasalarda yaşanan kaosu fırsata çevirerek yükseliş yönünde bir trend başlattı. Stacks, son 48 saat içerisinde yüzde 30, son 24 saat içerisindeyse yüzde 12 değer kazandı. Bununla beraber günün en çok değer kazanan kripto varlığı olarak kayıtlara geçti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir