Bitcoin Ajandası

SEC’in Ripple’a Cevabına Avukattan Tepki!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SEC’in Ripple’a Cevabına Avukattan Tepki!

SEC’in Ripple’a Cevabına Avukattan Tepki!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), davada Ripple ile arasında olan süreçte Ripple tarafından karşı tarafa giden talebe yönelik SEC cevap verdi. Ripple’a cevabına avukattan tepki geldi.

SEC ve Ripple arasında devam eden zorlu davada ikili arasında kurulan iletişimde Ripple SEC tarafından bir cevap bekledi. Ancak SEC’in Ripple’a cevabına avukattan tepki geldi.

Kurum içerisinde Bitcoin, Ethereum ile XRP’nin yasak olan varlıkların listesinde hiçbir zaman bulunmadığını ve sadece XRP’nin 2018 yılı içerisinde ‘izlenmekte olan varlıklar’ listesi içinde bulunduğunu belirtti. Davanın yakından takibi altında SEC’in Ripple’a cevabına avukattan tepki geldi.

Gelen Cevaba Avukattan Tepki!

Bilinenlerin üzerine geçtiğimiz haftada Ripple şirkerti SEC çalışanları için Bitcoin, Ethereum ve XRP işlemleri sonucunda ilgili bilgi almaya yönelik talpe istemişti. SEC bu talebi reddetmişti. Mahkemenin hakimi Sarah Netburn, SEC’ye Ripple’ın talebine cevap vermeleri için 4 Eylül’e kadar süre tanıyınca sürenin bitiminde cevap geldi. Ancak bu cevap dosyalar açığa çıkınca görüldü.

SEC Ripple’ın talebine yönelik verdiği cevapta ilginç bir yorum yaptı ve kurum çalışanlarında bu 3 kripto para “trade” yapmaları için yasak bir durum olmadığını belirtti.

Avukat John Deaton’dan Tepki Şaka mı Yapıyorsunuz!

Avukat John Deaton’dan Tepki Şaka mı Yapıyorsunuz!
Avukat John Deaton’dan Tepki Şaka mı Yapıyorsunuz!

John Deaton ise SEC’nin bu cevaplarına göre yüksek tepki göstererek Hinman’ın konuşmasından haberdar olan çalışanların sürecinde Ethereum işlemleri yapıp yapmadıkları üzerine bir sorgulama yaptı:

“Şaka mı yapıyorsunuz! Ether yasaklı varlıklar listesinde hiç yer almamış. Dolayısıyla SEC çalışanları, örnek olarak 13 Haziran 2018’de, Hinman’ın konuşmasından 1 gün önce Ethereum alabilirdi, öyle mi? Ve bu durum, Hinman ‘Ethereum bir menkul kıymet değildir’ dedi diye, ‘inside trade’ değil! Bu dava daha kötüye gidemezdi.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir