Bitcoin Ajandası

Shapella Yükseltmesinden Sonra ETH’nin Önemli Verileri!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Shapella Yükseltmesinden Sonra ETH’nin Önemli Verileri!

Shapella Yükseltmesinden Sonra ETH’nin Önemli Verileri!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçtiğimiz hafta başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Shapella yükseltmesi, Ethereum’da dikkat çeken verileri de beraberinde getirdi.

Shapella Yükseltmesi Sonrası Fiyat Arttı

Shapella Yükseltmesi Sonrası Fiyat Arttı
Shapella Yükseltmesi Sonrası Fiyat Arttı

13 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilen Shapella güncellemesi, Ethereum’daki birçok veriyi kesin bir şekilde etkiledi. Bu veriler arasındaysa en çok dikkat çekeni varlığın son 11 ayda en yüksek seviyesine ulaşması oldu. Beaconchain verileri çerçevesinde 15 Nisan Cumartesi günü 392 bin 800 ETH çekilirken, bu. Veri en büyük para çekme işlemi olarak kayıtlara geçti. Üstelik gerçekleştirilen ETH fiyatının 2 bin 100 doların üstüne çıkmasına yol açtı. Bununla beraber aktif doğrulayıcıların neredeyse yüzde 87’si stake ettiği varlıklarını çekebiliyor.

Yetkililerden Shapella ve ETH Fiyatı Değerlendirmeleri  

Blok zinciri danışmanlık ve geliştirme şirketi Labrys üst düzey yöneticisi Lachlan Feeney, Ethereum’da yapılan söz konusu güncellemeden sonra değerlendirmede bulundu. Son günlerde geri çekilen hisselerin büyük çoğunluğunun doğrulayıcıların çıkarlarını birleştirmek istediklerinden direkt olarak The Beaconchain’e geri döndüğünü söyledi. Ayrıca net hissenin şimdilerde artış gösterdiğine de dikkat çekti.

Feeyney açıklamalarında ayrıca orta ve uzun vadede Shapella güncellemesinin sadece kilitlenen ETH miktarını artıracağının altını çizdi. Yükseltmenin büyük bir risk azaltma faktörü olması sebebiyle orta ve uzun vadede daha çok ETH stake edeceğini söyledi. Yakın bir gelecekte ETH staking işlemlerinde rekor bir seviye elde edileceğini tahmin ettiğini de açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir