Bitcoin Ajandası

Shapeshift Platformu Nedir
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Shapeshift Platformu Nedir? FOX Coin Nereden Alınır?

Shapeshift Platformu Nedir? FOX Coin Nereden Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Shapeshift platformu, kripto para sektöründe önemli bir yer edinmeyi başarmış platformlardan biridir. Kripto para ticareti gerçekleştirebilmenin mümkün olduğu bu platform, kullanıcılarına pek çok farklı avantaj sağlayabiliyor.

Merkezi olmayan bir finans olarak nitelendirebilmenin mümkün olduğu Shapeshift platformu, birçok kripto para yatırımcısı açısından merak konusudur. Bitcoin Ajandası olarak bu yazımızda Shapeshift platformu ve yerel tokeni FOX Coin hakkında merak edilen konulardan bahsedeceğiz.

Shapeshift Projesi Nedir?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Shapeshift platformu kullanıcıların istedikleri zaman kripto para ticareti yapabilmesini mümkün kılan bir tür borsa olarak tanımlanır. Diğer yandan yatırımcıların kripto paraların takip etmesini, satın alımlarını, satışlarını ve kazançlarını yönetebilme imkânı sunan bir platformdur.

Shapeshift, diğer platformlarda olduğunu aksine kullanıcıların fonlarını cüzdanlarına aktarıp sonrasında bu fonu kendisi için tutmasını sağlayacak merkezi saklama görevi üstlenmez. Bunun yerine kullanıcıları adına her zaman için fonlarını elinde tutma imkânı tanır. Bunun için yatırımcıların yapması gereken tek şey, sahip olduğu cüzdanını Shapeshift’e bağlayıp kullanımına başlamaktır. Bu sayede herhangi bir hesap oluşturmaya, kimlik doğrulamasına ya da bu gibi işlemlere gerek olmadan platformu kullanabilmek mümkündür.

Shapeshift Projesinin Amacı

Shaopeshift platformu, Jon Shapeshift ve Erik Voorhes-es tarafından kurulmuş olan bir platformdur. Kripto para piyasasının önemli yatırımcılarından olan Voorhees’in hedeflerini geliştirmesi sayesinde yol haritasında kararlılıkla ilerleyen bu proje, kullanıcılarına önemli faydalar sağlayabiliyor.

Shapeshift platformunun temel amacı, kendini tam anlamıyla koruyabilen bir protokol olarak, topluluğun zincirler arasında kripto para ticareti yapmasını ve portföy yönetimini kolaylaştırmasını sağlamaktır. Kripto paraların takası ve satın alımı konusunda son derece avantajlı bir ortam sağlayan protokol, FOX Coin sayesinde işlemlerin kendi yerel para tokeniyle gerçekleştirilmesini sağlar.

Shapeshift Nasıl Çalışır?

Shapeshift Nasil Calisir
Shapeshift Nasıl Çalışır?

Tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir platform olarak ifade edilen Shapeshift platformu, kripto paraların alınması, satılması, takas edilmesi ve bu gibi işlemlerden gelir elde edilmesine olanak sağlayan bir platformdur. Yüzde 100 merkeziyetsiz ve topluluk yönetiminde olan bu platform, bu nitelikleri sayesinde son derece özel ve güvenli bir protokol olarak değerlendirilir. Varlıkları kullanıcıları için tutmaz. Kripto paralara erişim sağlayabilecek tek kişi olarak kullanıcılardır. Bunun yerine Shapeshift, kullanıcıları için varlıkları güvenli bir ortamda muhafaza eder.

Platformun THORCHAİN ve 0x’in gücünden faydalandığını göz önünde bulundurduğumuzda, çok zincirli bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ve kripto para yatırımcıları, 750 civarındaki coin listelemesi için kimliğe ihtiyaç olmadan, herhangi bir ücret ödemeden, binlerce işlem çiftine erişim sağlayabilir.

FOX Coin Nedir?

FOX Coin, merkeziyetsiz finans (DAO) protokolünün yönetişim tokeni olarak geliştirilen bir tür ERC-20 tokenidir. Shapeshift platformunun yerel tokeni olarak da ifade edebilmenin mümkün olduğu FOX Coin, kripto para yatırımcılarının egemenliği açısından sınırsız, zincirler arası kripto ticaretine önemli katkılar sunar. Ayrıca yatırımcılara önemli kolaylıklar sağlar. Ayrıca protokolün ekosistemi geliştikçe yatırımcılar bağlı ortaklıklar aracılığıyla merkeziyetsiz finans adına gelir sağlayan faaliyetler için yerel token kazanma imkanına sahip olacak.

FOX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

FOX Coin şu anda pek çok farklı kripto para borsasında işlem gören bir dijital varlıktır. Projeye yatırım yapmak ve FOX Coin ticaretiyle gelir elde etmek isteyen birçok yatırımcının FOX Coin satın alabilmesi için öncelikle bu gibi borsalarda hesap oluşturması gerekir. Hesap oluşturan, kimlik doğrulaması yaparak cüzdan hesabını bağlayan kripto para yatırımcıları kolaylıkla FOX Token satın alabilme şansına sahiptir.

FOX Token satın alabilmenin mümkün olduğu borsalardan birkaçına örnek gösterebiliriz:

 • Gate.io
 • Huobi Global
 • MEXC
 • Coinbase Exchange
 • UniSwap
 • THORChain
 • LATOKEN
 • CoinEx
 • Hoo
 • Jubi
 • Honeyswap

Bu gibi piyasalar FOX Token’i listeleyene en güvenilir borsalar arasında yer alırken, bunlardan herhangi birinde hesap oluşturan yatırımcılar kolaylıkla protokolün yerel tokenini satın alarak, satarak ya da takas ederek kazanç elde edebilir.

Fox Coin Fiyatı ve Yorumlar

Shapeshift projesi, güçlü yönleri sayesinde birçok uzmandan tam not alabilen bir projedir. Wallet Investor başta olmak üzere birçok kripto para analiz şirketi kısa ve orta vade için değerlendirmelerde bulunmuştur. Bu değerlendirmelere göre 2022 yılı sonuna kadar riskli bir varlık olduğu düşünülen FOX Coin’in 2024-2026 yılları arasında iyi bir yatırım aracı olabileceği düşünülüyor.

Yazım esnasında (13 Temmuz) FOX Coin fiyatı 0,0615 dolardan işlem görüyor. Tokenin toplam arzıysa 1,000,001,337 adet olarak ifade ediliyor.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Diğer pek çok kripto para birimi gibi FOX Coin’in de kullanıcılarına sağladığı avantaj ve dezavantajlar mevcuttur. Dolayısıyla kripto para yatırımcılarını bilgilendirebilmek adına projenin artı ve eksilerinden kısaca bahsedebiliriz.

Avantajları

 • Güvenilir kripto para alım, satım ve takasına son derece önem veren bir protokoldür.
 • Kullanıcılarının işlemlerini gerçekleştirmesinde büyük kolaylık sağlar.
 • Proje sahipleri ve proje yol haritası, fiyat performansına pozitif yönde katkı sağlar.

Dezavantajları

 • Kısa ya da orta vadeli yatırımlarda risk taşıyabilir.
 • Grafik görünümünde dalgalı seyir hali devam edebilir.

Sonuç olarak Shapeshift platformu, uzmanların yorumları ve teknik analizler doğrultusunda son yıllarda oldukça dikkat çeken projelerden biridir. Bununla beraber FOX Coin de önemli borsalarda listelenmesinin ardından birçok yatırımcının radarına girmiş olan dijital varlıklar arasında yer alır. Kısa süre içerisinde ciddi bir fiyat artışı gösteren platformun yerel tokeninin pozitif yönlü değerlendirmelerle yatırımcıların portföyüne eklemesi gereken varlık olarak değerlendirilebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir