Bitcoin Ajandası

SHIB Balina İstilası Devam Ediyor! Bu Seviyelere Sıçrayabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SHIB Balina İstilası Devam Ediyor! Bu Seviyelere Sıçrayabilir!

SHIB Balina İstilası Devam Ediyor! Bu Seviyelere Sıçrayabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Piyasaların en popüler meme coinlerinden Shiba Inu’da geçtiğimiz yıl erken yatırımcısına büyük ölçüde kazanç sağlayan bir varlık olmuştu. Bu yılından başından beri 0,000035 dolar seviyesinde sıkışıp kalan SHIB için hala olumlu yönde beklentiler bulunuyor. Üstelik SHIB balina istilası devam ederken, analistler beklenen bir sonraki seviyeye sıçrayabilmesi için iki gelişmeye dikkat edilmesi gerektiğinden bahsediyor.

SHIB Balina İstilasına Dikkat

SHIB Balina İstilasına Dikkat
SHIB Balina İstilasına Dikkat

Shiba Inu genel olarak kripto para piyasalarına uyum sağlayarak düşüş eğilimi gösteriyor. Buna rağmen devasa kripto para balinaları yeni alım fırsatları sağlayabilmesi adına gözünü SHIB’e dikmiş durumda. Bu doğrultuda SHIB balina istilası devam ederken, WhaleStats verilerine göre devasa ETH balinalarından biri 1 milyon 178 bin 967 dolar değerinde 51.799.991.288 SHIb satın aldı. Bu işlemin ardından SHIB, balinalar açısından USD paritesinde en büyük meme coin haline gelmeyi başardı.

Diğer yandan hafta sonu, en büyük ETH balinalarından beşincisi olan BlueWhale0073 tarafından 2 milyon 111 bin 500 dolar değerinde 86.679.001.529 adet Shiba Inu Coin cüzdana eklenmişti. Yine aynı balinanın önceden de büyük ölçekli SHIB birikimi gerçekleştirdiği biliniyordu.

Yakımlara ve SHIB Burn Portalına da Dikkat

Uzmanlara göre balina faaliyetlerini yanı sıra SHIB’de dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri yakım etkinlikleri ve SHIB Burn portalıdır. Platformun geliştirici ekibi, uzun zamandır üzerinde çalıştığı SHIB burn portalını nihayet aktif hale getirdi. Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre portalın aktif edilmesinden sonra 24 saat içerisinde 8 milyar civarında SHIB yakımı gerçekleştirildi.

Yakım yöntemiyle arzın düşürülmesi fiyatın artması konusunda önemli bir faktör olarak değerlendirilirken, bunun her zaman için doğru bir yöntem olmadığını da unutmamak gerekir. Diğer yandan yakı etkinlikleri ve balina faaliyetlerini SHIB fiyatının sıçrayışına olumlu bir katkı sağlayacağı düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir