Bitcoin Ajandası

SHIB Yakma Oranları Eylül İtibariyle Düşüşte!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SHIB Yakma Oranları Eylül İtibariyle Düşüşte!

SHIB Yakma Oranları Eylül İtibariyle Düşüşte!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto analiz şirketi CryptEye tarafından yapılan araştırmalara göre, SHIB yakma oranları Eylül ayının başından itibaren yaz aylarına kıyasla düşüş gösterdi.

Yaz döneminde aylık bazda neredeyse 4 milyonluk SHIB yakımı geçekleştirilirken, eylül ayının başından bu yana 2,36 milyarlık SHIB ölü adreslere gönderildi. Bu durumda SHIB yakma oranları neredeyse yüzde 60’lık düşüş gösterdi.  

SHIB Yakma Oranları %60’ın Üzerinde Düşüş Gösterdi

SHIB Yakma Oranları %60’ın Üzerinde Düşüş Gösterdi
SHIB Yakma Oranları %60’ın Üzerinde Düşüş Gösterdi

Söz konusu kripto analiz şirketine göre Shiba Inu’da gerçekleştirilen yakımlar, yaz aylarına nazaran önemli ölçüde gerileme kaydetti. Yazın neredeyse 12 milyar Shiba Inu Token ölü adreslere gönderilerek dolaşımdan kaldırılırken, bu sayı eylül ayının başından bu yana 2,36 milyara kadar geriledi. Elde edilen verilere göre bu durumda SHIB yakma oranı yüzde 61 oranında düşüş gösterdi.

Yakım İşlemleri Fiyatı Etkilemedi

Diğer yandan Shiba Inu protokolündeki token yakım oranlarında düşüş gösterdikçe, fiyat performansı da paralel olarak düştü. Elde edilen güncel verilere göre 2022 Eylül döneminden itibaren SHIB fiyatı yüzde 15,5 oranında değer kaybetti. Aynı dönemde gerçekleştirilen token yakım işlemlerinin fiyat üzerinde herhangi bir etkisine rastlanmadı.

Sonuç itibariyle Shiba Inu Token yakımlarının görünümü her geçen gün değişiklik gösteriyor. Şimdiye kadar yakılan token miktarı 41,038 adet SHIB olurken, bu rakam 410,38 trilyon tokenle eşdeğer görülüyor. SHIB Token’in dolaşımdaki arz oranıysa yüzde 58,96 civarında. Bu durum, mevcut 0,0000103 dolar fiyata sahip olan projenin kapitalizasyonunu da 5,68 dolara çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir