Bitcoin Ajandası

Shiba Inu Çılgınlığı Sonrası Balinalar Bu 10 Altcoin’e Dalıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Shiba Inu Çılgınlığı Sonrası Balinalar Bu 10 Altcoin’e Dalıyor!

Shiba Inu Çılgınlığı Sonrası Balinalar Bu 10 Altcoin’e Dalıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Verilerden elde edilen bilgiye göre balinalar başlangıç aşamasında Ethereum’u ölçeklendirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış. Shiba Inu çılgınlığı sonrasında balinaların yönelmesi başka altcoinlere oldu. Ancak zaman sonra öne çıkan akıllı sözleşmeler platform üzerinde direkt olarak bir rakip olarak ortaya çıkan bir altcoin projesine dalış sergiliyorlar.

Shiba Inu çılgınlığı sonrasında zincir üstü veri toplayıcıları arasında olan WhaleStats, Ethereum tabanlı altcoin Polygon’un (MATIC) iki büyük balina tarafından işleminin gerçekleştirildiğini izledi. Bir balina, çarşamba günü tek bir işlem içerisinde 2,1 milyon dolar değerinde 900.000 MATIC birikim gerçekleştirdi. Kripto para, kimliği belirsiz bir cüzdan sonrasında balinaya gönderildi.

Shiba Inu Çılgınlığı Sonrası

Shiba Inu Çılgınlığı Sonrası
Shiba Inu Çılgınlığı Sonrası

Hemen hemen yarım saat sonrasında ikinci bir balina tek bir işlem içerisinde 2,32 milyon dolar değerinde 999.9990 MATIC birikim yaptı. Söz konusu kripto, lider borsa Binance’ten ikinci balinaya gönderime uğradı. Polygon başlangıçta sadece Ethereum’u desteklemek ve Ethereum tabanlı tokenları işlemek için ucuz bir yol sunmak adına tasarlanmış olsa da o zamandan beri kendi başına bir rakip olarak ortaya çıkmıştı. Blockchain geliştirme platformu olan Alchemy’nin raporunda ise Polygon’da yer alan çoğu yeni projenin hem Polygon hem de Ethereum’u kullanmak yerine yalnızca ağı kullandığını buldu.

WBTC LINK ve WOO Geliyor!

Son yedi gün içerisinde ise MATIC, ilk 1.000 Ethereum balina cüzdanı tarafından en çok satışa çıkan altcoin’ler listesinde altıncı sırada yer aldı. En çok satın alma işlemine uğrayan Ethereum’u USDT takip ediyor. Sonrasında kripto borsası FTX’in yerel varlığı olan FTT yer alırken ardından Tether (USDT), geçen hafta en çok biriken dördüncü altcoin oldu. Onu Binance USD (BUSD) takip ederken MATIC’den sonra; WBTC, LINK ve WOO geliyor. Metaverse altcoin’i MANA onuncu sırada yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda bu listede yer alan ve yükselişte olan SHIB ise listede bulunmuyor.

Listeler arasında aranan ve adından söz ettiren SHIBA INU altcoini daha iyi öğrenebilmek için: https://bitcoinajandasi.com/shiba-inu-shib-nedir/

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir