Bitcoin Ajandası

Shiba Inu Sessizliğini Bozdu! %30’dan Fazla Yükseliş Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Shiba Inu Sessizliğini Bozdu! %30’dan Fazla Yükseliş Var!

Shiba Inu Sessizliğini Bozdu! %30’dan Fazla Yükseliş Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Tam olarak %30’dan fazla yükseliş gösteren fenomen Shiba Inu sessizliğini bozdu ve 0.000053 dolar seviyesine kadar çıkış yaşadı. ABD’nin ikinci en büyük borsasında da Kraken de dün SHIB listelemesinde açıklama yapmıştı.

Dogecoin’in rakibi olarak kendini meydana atan ve Türkiye’den büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan Shiba Inu sessizliğini bozdu ve 0.000053 dolara kadar yükseliş gösterdi. Dün 0.000039 dolar seyrinde işlem gören token, bu sabah saatlerinden sonrasında fiyat hareketine başlamak için adım attı. Daha öncesinden de bilinenlere göre dün de SHIB balinalarının cüzdanlarına ciddi oranda ekleme yaptıkları görülmüştü.

Shiba Inu Sessizliğini Bozdu Kraken de Listeledi

Shiba Inu Sessizliğini Bozdu Kraken de Listeledi
Shiba Inu Sessizliğini Bozdu Kraken de Listeledi

Piyasa içerisinde genel düşüş sonrasında yaşananlardan dolayı da fiyatı tepe noktasından %50 oranında erime gören SHIB’de hacimler de ciddi şekilde düşüş gördü. Ağustos 2020’de meydana çıkartılan Ethereum tabanlı fenomen token, dün ABD’de ikinci en büyük borsa olan Kraken tarafından da resmen ilan edilmişti. Komisyonu bulunmayan hisse senedi ve kripto para alım satım platformundan olan Robinhood’un da Shiba Inu’yu listeleyip listelemeyeceği hala merak konusu olmaya devam ediyor. Bu şekilde devam eden bir listelenme de fiyatı ciddi şekilde yukarı taşıyabilir.

Açıklamadan Kısa Süre Sonra Dikkat Çeken Alım

Kraken tarafından Shiba Inu açıklamasının sonrasında ise dikkat çeken bir yüklü miktar olarak alımın gelmesi de gözlerden kaçmadı. Gimli takma adını kullanan anonim bir balina ise 1 milyon dolar değerinden daha üst düzeyde SHIB alımı yapıldı. Whalestats’tan alım yapılan rakamlara göre bu balinadan kaynaklı elinde şu anda 59 milyar SHIB bulunmakta. Bu adresten sonra elindeki SHIB’lerin değerinde şu anki fiyata bakıldığında yaklaşık 3 milyon 100 bin dolar…

AVAX’ı Geçti

Diğer bir yandan SHIB’deki son yükseliş, fenomen kripto paraların daha kısa süre öncesinde rekor kıran AVAX’ı da en büyük kripto paralar sıralamasında geride bırakmamasını başardı. 28 milyar dolarlık piyasa değerinin sonrasında da bu seviyeye ulaşan SHIB, 26 milyar dolarda kalan AVAX’ı geçti. Sonuç olarak 11. sıraya yükseliş gösterdi ve 10. sırada ise SHIB’in rakibi olarak görülen Dogecoin oldu. DOGE’un piyasa değeri ise 28 milyar 800 milyon dolar civarında…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir