Bitcoin Ajandası

Shiba Inu (SHIB) Google Aramalarında Rekor Kırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Shiba Inu (SHIB) Google Aramalarında Rekor Kırdı!

Shiba Inu (SHIB) Google Aramalarında Rekor Kırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Özellikle de son bir hafta içerisinde tüm dünyada bir Shiba Inu (SHIB) çılgınlığına uğrarken son zamanların feomeni kripto para üzerinde fiyat yükselişi gerçekleşti. Sert şekilde devam eden durum sadece 1 haftada %300’den fazla yükselen SHIB Google aramalarında rekor kırdı ve dün de hareketini devam ettirdi. Hareketinin üzerine 0,000088 dolara kadar çıktı.

Bu duruma göre SHIB aslında Dogecoin’den etkilenmiş ve çıkarılmış bir kripto para ve özellikle 1 katrilyonluk arz sonucunda kripto para piyasasında son 1 senede ciddi şekilde tartışma yaratılmıştır. “Bol sıfırlı” bir kripto para olması, Türkiye içerisinde de aynı zamanda ciddi bir yatırımcı kitlesine çekici gelmesine neden olmaktadır. 38 milyar dolar değerinde piyasa değerine göre Elon Musk ve Mark Cuban gibi iş adamları destek verdiği Dogecoin’i de en büyük kripto paralar sıralamasında geride bırakmayı sağlamıştır.

Google Aramalarında Rekor Arama!

Google Aramalarında Rekor Arama!
Google Aramalarında Rekor Arama!

Fenomen coin içerisinde fiyat artışını görerek merak oluşturan ve ciddi şekilde artış gören SHIB, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Google’da en çok aranan 3. kripto para oldu. Hindistan merkezli olan ve teknoloji hizmetlerinde sunum yapan şirketlerde Bacancy Technology’nin verdiği bilgiler üzerinden bu sene Shiba Inu için yapılan Google aramalarında aylık ortalama 2.8 milyona yükseldi. Bu rakamlar üzerine ise Bitcoin için 22 milyon, Ethereum için ise 6.3 milyon olarak değer belirlendi.

Fenomen Kripto Paradaki Yükselişi

Bilinenlerin üzerine pazar gününde bir takipçi Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a elinde kaç adet Shiba Inu bulunduğunu sormuştur. Bunun üzerine Musk da “Hiç yok” cevabını vermiş ve bu cevabın sonrasında da yükselişine devam eden SHIB, 4 gün içinde bile 2 kat yükseliş göstermişti. Dolayısıyla Elon Musk’ın bu duruma yönelik yaptığı olumsuz olan bu cevabından fenomen kripto paradaki yükselişine engel olamadı.

En büyük 11. kripto para konumuna yerleşen SHIB, haberin yazıldığı esnada 0,00007004 dolardan işlem görmekteydi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir