Bitcoin Ajandası

Shiba Inu Türkiye’de Gün Geçtikçe Daha Popüler Hale Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Shiba Inu Türkiye’de Gün Geçtikçe Daha Popüler Hale Geliyor!

Shiba Inu Türkiye’de Gün Geçtikçe Daha Popüler Hale Geliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Binance‘de bulunan BTC/TRY işlem çiftleri için işlem hacmi Kasım ayı içerisinde 918 milyon dolar değerindeydi. Shiba Inu Türkiye’de de dün geçtikçe ilerliyor. SHIB/TRY (5.26 milyar dolar) ve USDT/TRY (5.58 milyar dolar) işlem çiftleri ise bu orandan çok daha çok yükselişe geçti.

CoinDesk tarafından yayına alan yeni bir rapora üzerine Türkiye içerisinde yaşayanlar alternatif olarak kripto varlıklara doğru yönelim gösteriyor. Bu nedenle de Shiba Inu Türkiye’de etkinleşiyor.  Bitcoin tarihsel dönemlere göre benzer durumda yer alan ülkeler için tercih edilen bir dijital değer deposu olsa da rapora göre Türk vatandaşlarının alternatif olarak SHIB ve USDT arattıklarını da iddia ediyor.

Shiba Inu Türkiye’de Gün Geçtikçe Popülerleşiyor!

Shiba Inu Türkiye’de Gün Geçtikçe Popülerleşiyor!
Shiba Inu Türkiye’de Gün Geçtikçe Popülerleşiyor!

Toronto merkezi olan FRNT Financial’ın veri ve analitik başkanı Strahinja Savic, CoinDesk’e şunları söyledi:

“Veriler, yerel trader’ların hala SHIB gibi kripto paralarla ilişkili istisnai getirilerden etkilendiğini gösteriyor. Türk Lirası, Kasım ayında dolar karşısında %40’lık bir gerileme yaşadı.”

SHIB’in Yükselişi ve Kripto Piyasalarının Durumu

Türkiye içerisinden bilinen bir yatırımcı ise ülke vatandaşlarının altın ve dolara öncelik verdiğini, ancak aynı zamanda da SHIB, VET ve XRP gibi ucuz kripto paraları satın aldığını söyledi.

Daha önceden de bilindiği üzere 1 katrilyon token arzla birikte SHIB, diğer popüler madeni paralara kıyasla ucuz olarak görüldü. CoinGecko verilerinden elde edilen verilere göre SHIB, son 24 saat içerisinde %4 oranında gerileme yaşadı. Kripto para yazının yazıldığı sırada da 0.00003306 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir