Bitcoin Ajandası

Shiden Network Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Shiden Network Nedir?

Shiden Network Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Shiden Network konusunu araştırıp bilgi edinmeye çalışanlar kullanıcıların yorumlarını da öğrenme isteğinde bulunabiliyor. Shiden Network nedir ve nasıl bir kullanım alanı bulunur? Kripto yatırımcılarının merakı, yazımızdaki bilgilerle giderilecek.

Shiden Network üzerinde dururken ortaya çıkışı, çalışma şekli ve tekniğini öne çıkarmaya çalışacağız. Bunun yanında herhangi bir yatırım önerimiz olmayacaktır.

Shiden Network konumuzu işlerken hemen her yazımızda vurguladığımızı yinelemek isteriz. Yazımızda bir yatırım önerisi yer almayacaktır, sadece Shiden Network üzerine merak edilenler üzerine bilgi aktarımı yapılacaktır. Herhangi bir kripto yatırımı için geniş çaplı bir çalışma sonrası karar verilmesi daha sağlıklı olacaktır. Bu önemli hatırlatma sonrasında başlayabiliriz.

Shiden Network Nasıl Çalışır?

Shiden Network Nasıl Çalışır?
Shiden Network Nasıl Çalışır?

Shiden Network çalışma prensibiyle de merak edilmektedir. Nasıl bir ihtiyaçla ortaya çıktığı ve çalışma düzeninin ne olduğu konusunu bu başlık altında aktarmayı faydalı görüyoruz.

Shiden Network, Kusama Ağı üzerinde çok zincirli merkeziyetsiz bir uygulama olarak bilinir. Kusama Relaychain, tasarımı nedeniyle akıllı sözleşme desteği vermez, bu sebeple Kusama’nın bir akıllı sözleşme katmanına ihtiyacı bulunur. Shiden Network de tam da burada devreye girer.

Shiden, ortaya çıkmasıyla birlikte Ethereum Virtual Machine, WebAssembly ve Layer2 çözümlerini desteklemesiyle öne çıkmaktadır. Platform, DeFi, NFT’ler ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamalara verdiği destekle bilinir.

Shiden’i Özgün Yapan Ne?

Shiden Network platformunun kendine has özelliklerinin ne olduğu ve bu özelliklerin kullanıcılara yansıması çokça ilgi çekiyor. Platformun kendine has olan özelliklerinin ne olduğuna kısaca değinelim…

Shiden Network; Ethereum, Secret Network, Cosmos ve benzer blok zincirlerine köprüler inşa etmesiyle benzersizlik konusunda kendini belli eder.

SDN coine sahip bulunanlar, belirteçlerini favori durumdaki merkeziyetsiz uygulamalarda stake edebilir ve bu durumda hem aday gösterenler hem de uygulama geliştiricisi, SDN belirteçleri kazanma imkanına sahip olur.

Shiden Network, EVM’yi ve WASM’yi yerel olarak desteklemesiyle dikkat çeker. Ethereum uyumluluğu, Kusama Parachains için sadece bir gün olarak bilinmektedir. SDN Coin, Gate.io Startup üzerinde listelenmesinin sonrasında 17 milyon USDT civarı bir yatırım almasıyla öne çıkmıştır. SDD coin azami arz miktarı 70.000.000 SDN olarak belirlenmiş durumdadır. Bu veriler, platformun umut vaat ettiğini gösterebilir. Ancak yinelemekte fayda görüyoruz. Bir kripto para birimi üzerine yatırım kararı verilmesi, ciddi bir çalışmayı beraberinde getirmelidir.

Anlık düşüş ve yükselişi olan bir para birimine anlık heyecanla yaklaşmak, büyük riskleri de beraberinde getirecektir.

SDN Coin Nereden Alınır?

SDN Coin ve Kripto Yatırımları
SDN Coin ve Kripto Yatırımları

Shiden Network üzerine merakı bulunan kripto yatırımcılar, platformun para birimini nasıl temin edeceklerini araştırmaya koyuluyor. Peki SDN Coin nereden alınır?

Shiden Network kripto parası olan SDN Coin’i almak isteyenler, ilk başta kripto para alım satımı yapan sitelere doğrudan kayıt olmak durumundadır. Bunun için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunu açıklayalım…

SDN Coin alım satım hizmeti vere sitelerden birine kayıt yapıldıktan sonra gerçekleştirilmek istenen işlem öncelikli ise kimlik doğrulamasına ihtiyaç duyulur.

Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün sisteme yüklenmesi gerekir. Bazı borsalarda ise selfie dahi istenebilmektedir. Bu durum kayıt yapılan siteye göre değişiklik gösterecektir. SDN Coin alım satım yapmaya karar verenler, bu kripto paranın birçok borsada bulunduğunu görecektir.

SDN Coin ve Kripto Yatırımları

Kripto dünyası içinde pek çok kripto para birimiyle karşılaşabiliyoruz. Bu kadar çok çeşitlilik gösteren kripto para birimleri, yatırımcıların da izleyeceği stratejileri belirlemelerinde zorluğa neden olabiliyor.

Bir kripto para yatırımında iyi bir analiz önem kazanır. Paranın gösterdiği değer değişimi, yatırım sırasında dikkat edilmesi gereken bir etken konumundadır. Bu tür bir analiz ve araştırmaya dayanmayan anlık kripto yatırımlarından olumlu sonuç almak kolay olmayacaktır.

Shiden Network para birimi SDN Coin ile yatırım yapmayı düşünenler bu kripto paranın şimdiye kadar nasıl bir grafik çizdiğini yakından izleyerek yola çıkabilirler. Geniş bir araştırmayla karar vermek daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Kripto Para Birimi ve Altyapısı

Çok çeşitlilik gösteren kripto para birimlerinin dayandıkları altyapı da ihmal edilmemesi gereken önemli özellikleri arasında yer alır. Bir kripto para biriminin dayandığı altyapının güvenli ve kullanışlı olması, kullanıcılara olumlu yansıyacak, yatırımları da etkileyecektir.

Kripto para biriminin yer aldığı blok zincirinin ve ağın hacklenmeye karşı güçlü bir yapıya sahip olması, ileride yaşanabilecek olumsuz bir durumun ihtimalini ortadan kaldırabilecektir.

Çoğu kripto yatırımcısı, yatırımda bulunacağı kripto para biriminin kârlılık durumuna odaklanarak altyapı özelliklerine dikkat etmemesiyle bilinir. Ancak altyapı güvenliği de kripto paranın getireceği kâr kadar önemli bir konudur.

Shiden Network üzerine durduğumuz yazımızda bu platformun altyapı özelliklerini yansıtmamızdaki amaç, kullanıcıların nasıl bir platformdan hizmet alacaklarını bilmelerini sağlamaktı. Bu bilgiden bağımsız olarak çıkılan her yatırım girişimi belirsizlikleri de beraberinde getirecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir