Bitcoin Ajandası

Short Bitcoin Fonlarına Yapılan Girişler Rekor Seviyede!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Short Bitcoin Fonlarına Yapılan Girişler Rekor Seviyede!

Short Bitcoin Fonlarına Yapılan Girişler Rekor Seviyede!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in haftalık fon akışı raporuna göre Short Bitcoin fonlarına yapılan toplam girişler büyük ölçüde artış gösterdi. Buna göre kripto para fonu yatırımcıları arasında karmaşık bir duyarlılık dikkat çekiyor.

CoinShares’in kripto fonlarına ilişkin haftalık raporuna göre, geride bıraktığımız hafta Short yatırım ürünlerine gerçekleştirilen totaldeki fon girişleri 22 milyar dolarla 2020’den bu yana en düşük seviyesini kaydetti. Gerçekleştirilen girişlerin bu denli düşük olması, totaldeki duyarlılığın varlık sınıfı açısından son derece olumsuz olduğunu gösterdiği, bu durumunda FTX iflasından kaynaklanabileceği ifade edildi.

Short Bitcoin Fon Girişleri Rekor Seviyeye Yakın

Short Bitcoin Fon Girişleri Rekor Seviyeye Yakın
Short Bitcoin Fon Girişleri Rekor Seviyeye Yakın

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fonlarına yapılan girişler 14 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Fakat Short yatırım ürünlerine gerçekleştirilen girişlerle bir denge sağlandığında, net akışları eksi 4.3 milyar dolar olarak kaydedildi. Short Bitcoin fonlarındaki total varlıklar şimdilerde 183 milyon dolar düzeyinde. Bu rakamlarsa 186 milyon dolar olan en yüksek seviyeye son derece yakın olduğunu gösteriyor.

Diğer yandan Ethereum fonlarında totalde 0.8 milyon dolar ufak tefek çıkışlar kaydedildi. Buna rağmen short Ethereum ürünlerine totalde 14 milyon dolarlık bir giriş olurken, bu rakam tarihinin en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti. Yaşanan olumsuz havanın, staking varlıklarının geri çekilmesine olanak sunacak olan Şangay güncellemesi ve FTX ETH varlıkları konusundaki belirsizlikten dolayı yaşandığı ifade edildi.

Tüm bunların dışında XRP, Solana, Polygon ve Binance olmak üzere birçok altcoinde de totalde 6 milyon doları bulan çıkışlar dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir