Bitcoin Ajandası

BTC Yükselişe Geçti: Short Pozisyonlar Tasfiye Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Yükselişe Geçti: Short Pozisyonlar Tasfiye Oldu!

BTC Yükselişe Geçti: Short Pozisyonlar Tasfiye Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Sektörün en önemli kripto para birimi Bitcoin, son 18 haftanın rekoruna imza attı. Bununla beraber yaklaşık olarak 300 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye edildi.

BTC Yükselişiyle Short Pozisyonlar Tasfiye Oldu

BTC Yükselişiyle Short Pozisyonlar Tasfiye Oldu
BTC Yükselişiyle Short Pozisyonlar Tasfiye Oldu

Kripto yatırıcıları, olası bir boğa koşusuna karşı heyecan duymaya başladı. Kripto piyasası, son günlerde ciddi bir yükselişle karşı karşıya. Oldukça güç bir ayı piyasasının ardından Bitcoin boğaları yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. BTC fiyatı, Eylül 2022 döneminden bu yana en yüksek seviyeye ulaşırken, bununla beraber short pozisyonda olanları da tasfiye etti. 300 milyon doları aşkın pozisyon, fiyat artışı ve anlık volatilite nedeniyle sıfırlandı.

Lider varlık BTC, son birkaç gündür para girişlerinin artması ve direnç seviyelerinin kırılmasıyla önemli bir ralli gerçekleştirdi. BTC fiyatı 22 bin 800 dolara kadar yükseldi. Piyasalarda küçük çaplı bir ralli gerçekleştirilse de bu durum 300 milyon dolarlık shortun tasfiye edilmesini sağladı. BTC fiyatında 15 bin doların altını bekleyen ayıların yerine boğalar geldi.

Altcoin’ler de Yükselişe Geçti

Bitcoin açısından yaşanan bu yükselişle beraber altcoin’ler de yönünü yukarıya çevirdi. Piyasanın domine olmasına neden olan Aptos (APT) tarihinin rekorunu kırdı ve 11 dolar bandına dayandı. Ethereum fiyatı 1.600 doların üzerine çıkarken, Solana da (SOL) 25 doları aştı.

Haberin yazıldığı esnada Bitcoin fiyatıysa 22 bin 740 dolar seviyesinden işlem görüyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir