Bitcoin Ajandası

Silvergate Bank, BlockFi’ye 9,9 Milyon Dolar Ödeyecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Silvergate Bank, BlockFi’ye 9,9 Milyon Dolar Ödeyecek!

Silvergate Bank, BlockFi’ye 9,9 Milyon Dolar Ödeyecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para sektöründe zor bir süreçten geçen Silvergate Bank, kripto kredi şirketi BlockFi için ödeme gerçekleştirecek. ABD bir iflas hâkimi koşulları kabul ederken, paranın ödenmesi konusunda emir verdi.

Silvergate Bank, BlockFi’nin Parasını Geri Ödeyecek

Silvergate Bank, BlockFi’nin Parasını Geri Ödeyecek
Silvergate Bank, BlockFi’nin Parasını Geri Ödeyecek

Yapılacak olan söz konusu bu ödeme, bankanın iş stratejilerini yeniden değerlendirme ve yapılandırma aşamasında olduğunu, sermaye problemlerine mücadele ettiğini ifade etmesinden birkaç gün sonrasında gerçekleşti.

ABD’li bir iflas hâkimi, Silvergate’in işini tekrar değerlendirmeye aldığını ve sermayeden daha az olabileceğini söylemişti. Bununla beraber hâkim, Silvergate’e iflas eden kripto kredi şirketi BlockFi için neredeyse 9,9 milyon dolarlık ödeme yapması konusunda emir verdi.

ABD’nin iflas yargıcı Michael B. Kaplan, dava dosyalarından birine göre Silvergate’in BlockFi şirketi tarafından gerçekleştirilen 9.850.000 dolarlık yatırımı geri iade etmesi gerektiğine hükmetti.

BlockFi İflas Başvurusundan Sonra Parasını İstemişti

Hatırlanacağı üzere kripto kredi şirketi BlockFi, 2022 Kasım döneminde iflas koruma başvurusu gerçekleştirmişti. Başvurunun ardından geçen kısa bir zaman diliminin sonunda şirket, Silvergate Bank’ta tutulan bir rezerv hesabından 10 milyar doların geri iade edilmesi için banka yetkilileriyle görüşmeye başlamıştı.

İflas mahkemesi tarafından verilen kararın ardından kripto para şirketi, Silvergate,’teki parasını geri alabilme şansına sahip olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir