Bitcoin Ajandası

Smooth Love Potion (SLP) Nedir? SLP Nasıl Kazanılır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Smooth Love Potion (SLP) Nedir? SLP Nasıl Kazanılır?

Smooth Love Potion (SLP) Nedir? SLP Nasıl Kazanılır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Oyuncular Smooth Love Potion (SLP)’ı NFT oyununda sanal evcil hayvan üretimi için kullanabilme şansına sahiptir. Üstelik Axie adındaki bu sanal evcil hayvanları diğer Pazar yerlerinde bir NFT olarak satışa sunabilir. SLP’nin Binance gibi farklı borsalar üzerinden alıp satabilmek de mümkündür.

Günümüz teknolojisinde NFT’ler hızlı bir şekilde yükselirken, blok zinciri teknolojisinde de yeni ihtimallere kapı açıldı. Her gün yeni bir şirket meta evrende kendi oyununu ya da sanal dünyasını geliştirirken, bu şirketlerin büyük çoğunluğu kullanıcılarının bu oyunlar üzerinden para kazanmasına olanak sunuyor. 2018’den bu yana popülaritesini artıran Axie Infinity, bu oyunlardan yalnızca biri olarak karşımıza çıkıyor.

Axie Infinity oyununda sunulan ödüller oyunun kendi tokeni olan Smooth Love Potion (SLP) olarak veriliyor. Oyuncular bu tokenleri bir kripto para olarak kullanırken, işlemleri kripto borsalarında gerçekleştiriyor.

Smooth Love Potion (SLP) Nedir?

Smooth Love Potion (SLP) Nedir?
Smooth Love Potion (SLP) Nedir?

Bahsettiğimiz üzere Smooth Love Potion ya da diğer bir deyişle SLP, Axie Infinity oyununda kullanılan platformun yerel tokeni olarak ifade edilir. Eski adı Small Love Potion olan SLP, arz konusunda sınırı bulunmayan bir token olarak bilinir. 2021 Kasım döneminde SLP piyasasının değeri 197 milyon doları bulurken, dolaşımdaki arz sayısıysa 3 milyarı aşkındır.

Smooth Love Potion Nasıl Çalışır?

SLP ile alakalı merak edilen pek çok konu bulunurken, nasıl çalıştığı da bu konulardan biridir. Kullanıcılar oyun içerisinde belli bir miktar SLP topladıktan sonra bu tokenlerle evcil hayvan üretmeye başlayabilir. Bir Axie üretiminin maliyeti halihazırdaki ebeveyn olan Axie’lerin üretiminde kaç kere kullanıldığıyla alakalıdır. Bir Axie’yi yeni bir üretim için en fazla 7 kez kullanabilmek mümkündür. Üretimde kullanım sayısı arttıkça ihtiyaç duyulan SLP miktarı da artacaktır.

Yakım mekanizması bulunan bir token olan SLP, her bir Axie üretiminden sonra dolaşımdan sonsuza kadar kaldırılır. Oyuncuların günlük olarak kazanabileceği SLP miktarı sınırlı olduğundan daha çok evcil hayvan üretimi söz konusu olduğunda talep de artabilir. SLP fiyatı arz-talep dengesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 2021 Temmuz döneminde SLP fiyatı tarihini en büyük seviyesi olan 0,41 dolar seviyesine ulaşmıştı.

 Axie Infinity’de SLP, evcil hayvan üretimi için gerekli olan bir tokenden çok daha fazlasıdır. Zaman içerisinde yaşanan gelişmeler sayesinde SLP artık oyuncuların kazanç elde etmesine imkân tanıyan Oyna-Kazan sisteminin bir parçası haline gelmiştir.

Axie Infinity’de SLP Kazanmanın Yolları

Axie Infinity’de SLP Kazanmanın Yolları
Axie Infinity’de SLP Kazanmanın Yolları

Axie Infinity’de Smooth Love Potion kazanmak son derece kolaydır. SLP kazanmanın yolları başlıca 3 yöntemden olurşurken, bunlar;

Günlük görevleri başarılı bir şekilde tamamlama

Macera modunda savaşlara dahil olmak

Arena’da diğer oyunculara karşı savaşmak Axie Infinity’de SLP kazanmanın yolları olarak gösterilebilir.

Günlük Görevleri Yerine Getirme

2021 Kasım döneminden itibaren her gün düzenli olarak oyuna giriş yapan kullanıcılara 10 macera modunu tamamlama ve 5 arena maçını kazanma gibi görevler verilir. Bu görevleri başarılı bir şekilde tamamlayan kullanıcılar 25 SLP kazanır.

Arenada Savaşa Katılma

Arena (PvP) platformun en önemli SLP kazanç kaynağı olarak değerlendirilir. Her bir kullanıcı Arena’da puanına göre eşleşerek birbirine karşı mücadele eder. Her bir savaş için bir enerji kullanım hakkı bulunurken, kazanan kullanıcı sırasına göre SLP kazanabilir. Sıralama yükseldikçe kazanılan SLP miktarı da artış gösterir. Ödül kazanabilmek için sıralamada 800’ün üzerinde yer almak gerekir.

Enerjisi biten kullanıcılar sıralamada yükselebilmek için arenada savaşmaya devam edebilir. Ancak bu durumda SLP kazanımı mümkün değildir. Kullanıcının ne kadar enerjiye sahip olduğu, Axie miktarıyla ilişkilidir:

  • 3-9 arası Axie 20 enerjiye
  • 10-19 arası Axie 40 enerjiye
  • 20 ve üzeri Axie ise 60 enerjiye tekabül eder.

Macera Modunda Savaşma

Axie Infinity’de SLP kazanmanın bir diğer yolu da macera modunda savaşmaktır. Tek oyunlu bir mod olan macera modu, zorluğu ve kazandırdığı SLP’leri ile gittikçe zorlaşan 36 levelden oluşur. Bu mod üzerinden bir gün içerisinde maksimum 50 SLP kazanabilmek mümkündür.

SLP’ler Cüzdana Nasıl Aktarılır?

Oyun içerisinde kazanılan SLP’ler 14 günlük aralıklarla manuel olarak çekilebilir. SLP’leri Ronin cüzdanına aktarabilmek için izlenmesi gereken yollar şunlardır:

İlk olarak Axie Infinity hesabına giriş yaparak Ronin cüzdanıyla bağlantılı kurulmalıdır. Çekilebilecek SLP miktarını ve ne zaman çekilebileceğini görmek için “Claim Tokens” öğesi seçilmelidir. SLP’leri Ronin cüzdanına aktarmak içinse Claim SLP öğesine tıklanması gerekir.

Axie Infinity hesabının panosuna geri dönülerek Ronin cüzdanının bağlı olduğundan emin olunması önemlidir. Claim Tokens ve Clain SLP öğelerine tıklandığında aktarılan SLP’leri görebilmek mümkün olacaktır.

SLP’leri satmak isteyen kullanıcılar Ronin Bridge’i aracılığıyla SLP’lerini MetaMask ya da bunun gibi başka bir ETH uyumlu cüzdana aktarabilir. Buna alternatif olarak SLP’ler Ron ağı üzerinden direkt olarak Binance Ronin Cüzdanına aktarabilmek de mümkündür. Bu yöntem gas ücreti gerektirmediğinden daha az maliyetli olmasıyla avantaj sağlayabilir.

Axie Infinity çağımızın en sevilen NFT projeleri arasında yer alır. Smooth Love Potion bir çeşit oyna kazan blok zinciri oyununun tokeni olurken, bu token kullanıcıların artı olarak para kazanabilmesi için hem kolay hem de interaktif bir yol sunabilir. Üstelik SLP ödülleri Filipinler gibi çeşitli ülkelerdeki toplulukların pandemi ekonomik krizi süresince para kazanmasına olanak sağlamıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir