Bitcoin Ajandası

Şoke Eden Cardano Öngörüleri!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Şoke Eden Cardano Öngörüleri!

Şoke Eden Cardano Öngörüleri!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1616 0

Analistin şoke eden Cardano (ADA) yorumu ve dayandığı sebepleri bitcoinajandasi.com olarak mercek altına alıyoruz.

Şoke eden Cardano, kripto piyasalarda kayıt altına aldığı önemli ölçüde büyümeyi görse de eleştirileri almaya devam ediyor. Placeholder’ın ortaklarından Chris Burniske kripto para analisti olan Cardano’yu ADA tokenin düşük performansına göre bir atıfta bulunuldu. Yakın tarihte atılan bir tweet üzerine de buhar yazılım eleştirisi geldi. Kripto analisti yorumu da geçen yıl, projenin esas gerçeklerinin yerine hype”a dayandığını söyledi.

Şoke Eden Cardano Yorumları

Şoke Eden Cardano Yorumları
Şoke Eden Cardano Yorumları

Kripto analist Burniske, Cardano’ya karşı tek başına zıt gelmeye oldukça uzak davranıldı. Eleştirilere bu sefer Mark Cuban da dahil oldu. Milyarder olan Mark Cuban, popüler hisselerin ispatından sonra blockchaininin faydasını sorguladı. Kripto kaynakları tarafından bildirilen durumlara göre de Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, proje topluluğundan “tuhaf bir kült” olarak nitelendirdi. ADA, analist tarafından yapılan yorumlara göre kripto piyasasında düşşük bir performans göstermektedir.

Cardano tokeni ADA ayrıca 2022’nin başından bu yana %17 düşüş göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesinden geriye dönüş yapmakta ortalama olarak %62,82 uzakta kaldı. Diğer bir yandan da “vaporware” ya da “buhar yazılım” eleştirilerini çürüten bir büyümeye denk gelmek oldukça mümkün.

Yapılan eleştirilere göre Cardano (ADA) geçen yıl üzerinden oldukça büyük bir gelişme gösterdi. Bu ay başında da blockchain yakın zamanda üç milyon cüzdanı aşarak yükselişe geçti. Kripto para borsası Kraken tarafından araştırmalara göre ise yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, tokenin son fiyat hareketleri doğrudan büyüyen ağ etkinliğiyle bağlantılı.

Cardano (ADA) Üzerine İnşa Edilen En Önemli Projeler

Daha öncelerden gelen Cardano tabanlı merkezi bulunmayan borsa olan SundaeSwap, kısa süre önce blockchaininin ana ağında ilk kez sahnede bulundu. Vesayeti olmayan bankacılık protokolü MELD, takassız token platformu SpaceBudz ve cüzdan uzantısı Nami, Cardano (ADA) üzerine inşa edilen en önemli projeler arasında oldu. Proje şu an için geliştiriciler üzerinden blockchain için ölçeklendirme çözümleri oluşturmaya odaklanacağı “Basho” çağında olduğu öne çıkıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir