Bitcoin Ajandası

Solana Ağ Yükseltmelerini İyileştirmeye Çalışıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Solana Ağ Yükseltmelerini İyileştirmeye Çalışıyor!

Solana Ağ Yükseltmelerini İyileştirmeye Çalışıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Solana’nın (SOL) kurucu ortaklarından biri olan Anatoly Yakovenko, ağın güvenilirliğini ve çalışma süresini sağlayabilmek adına ağ yükseltmelerinde iyileştirmeler yapacaklarını belirtti.

Merkezi olmayan akıllı sözleşmeler platformu Solana hem ağ kesintileri hem de aktivite sorunlarıyla gündemi bir hayli meşgul ediyor. Geçtiğimiz yıl altıdan fazla ağ kesintisiyle karşı karşıya kalan platform, birkaç gün öncesinde de yine bu türden bir sorunla karşılaşmıştı. Kullanıcıların büyük ölçüde tepkisi çeken bu sorunlar zincirinde geliştirici ekibin çözüme yönelik çalışmalarıysa devam ediyor. Anatoly Yakovenko konuya ilişkin açıklamalarında ağ yükseltmelerinin iyileştirilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Yakovenko, Ağ Yükseltmelerine Yönelik Planlamayı Duyurdu

Yakovenko, Ağ Yükseltmelerine Yönelik Planlamayı Duyurdu
Yakovenko, Ağ Yükseltmelerine Yönelik Planlamayı Duyurdu

Şirketin kurucu ortaklarından olan Anatoly Yakovenko, ağ kesintileri ve yükseltmelerinden bahsettiği bir blog yayımladı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 1.14 güncellemesinin istikrarın korunması ve düzenin sağlanması açısından kaygıyı artırdığını dile getiren kurucu ortak, daha başarılı merkeziyetsiz bir platform olmak için hız, güvenilirlik ve ölçeklenebilirliğin önemli olduğunu vurguladı. Hız ve ölçek iyileştirmelerini hedefleyen 1.14 güncellemesiyle söz konusu problemlerin istikrarını ortaya koyma konusunda son derece güç olduğunu gösterdiğini de belirtti.

Tüm bu açıklamalarının yanı sıra şirketin kurucu ortağı, platformda olan biteni anlamaya çalıştıklarını ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Son güncellemenin ardından mühendislerin açıkları bulmak ve test etmek için denetçiler üzerinde duracağını belirtti. Bu sayede Solana’nın geliştirici ekibinin yazılım sürümünün sunum sürecini iyileştireceğini de ekledi.

Yakovenko, problemlerin çözümü için aktif olarak çalıştıklarını ve ağ yükseltmelerini iyileştirmeyi hedeflediklerini de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir