Bitcoin Ajandası

Solana Ağı Başarılı Bir Şekilde Yeniden Çevrimiçi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Solana Ağı Başarılı Bir Şekilde Yeniden Çevrimiçi!

Solana Ağı Başarılı Bir Şekilde Yeniden Çevrimiçi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

20 saatlik bir kesintiye uğrayan Solana ağı başarılı bir şekilde tekrar çevrimiçi olmaya başlayınca kripto para topluluğunda tepki gördü. Bu kesintinin ardından geliştiriciler ise bir güncelleme ile ağ üzerinde iyileşme sağlayarak yeniden başlattılar.

Solana blockchain‘i, ağ kesintisi yaşadıktan sonra 20 saatlik bir zamanda devam etti. 2021 yılında gayet iyi bir performans gösteren ağ bu sefer kripto para yatırımcıları açısından tepki gördü. Ekip ise geçtiğimiz saatlerde ana ağ üzerinden beta sürümünü tekrar güncelleyerek başlattı ve şu an Solana ağı başarılı durumda. Ancak yine de tam işlevselliğin sağlanabilmesi için birkaç saat daha istediler.

Solana Ağı Başarılı

Solana Ağı Başarılı
Solana Ağı Başarılı

Solana’da (SOL), yaşanan problemlerden dolayı bir an da düşüşe uğradı. Günün erken saatlerinde ise yükselişe geçen kripto para saat öğleden önce 10 sularında 163 dolardan işlem görüyordu.

Ekip tarafından atılan tweetle açıklama yapıldı ve atılan tweet:

“Solana doğrulayıcı topluluğu, 1.6.25’e güncelleme yapıldıktan sonra Mainnet Beta’nın yeniden başlatılmasını başarıyla tamamladı. Dapp’ler, blok kaşifleri ve destekleyici sistemler önümüzdeki birkaç saat içinde iyileşecek ve bu noktada tam işlevsellik geri kazanılacaktır.”

Saniyede 400.000 İşlem

Dün yaşanan sorun için yapılan açıklama kapsamında “aralıklı istikrarsızlık” olduğu belirtildi ve Solana ağında işlemlerin yapılmayacağı bir durum olduğu söylenmişti. Daha sonrasında Solana ağı içerisinde saniyede 400.000 işlem görüldüğü de ifade edilmişti.

Bu durumda da ağır bir işlem yükü ile karşılaşıldı. Sonrasında bellek tüketiminde de artışlarda bazı düğümlerin çevrimdışı olması sorunu çıktı. Solana geliştiricileri de bu sorunu halledebilmek adına ağın tekrar yeniden başlatılması gerektiğini açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir