Bitcoin Ajandası

Solana Ağı Kesinti Sonrası Yeniden Aktifleştirildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Solana Ağı Kesinti Sonrası Yeniden Aktifleştirildi!

Solana Ağı Kesinti Sonrası Yeniden Aktifleştirildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Solana ağı, çeşitli sebeplerle kesintiye uğradığı gerekçesiyle işlemlerini belli bir süre için askıya almıştı. Yaklaşık olarak 6 saat süren kesintinin ardından işlemlerin yeniden aktif edildiğini açıkladı.

Ethereum’un en önemli rakiplerinden biri olarak nitelendirilen Solana ağı (SOL), yayımladığı bir duyuruyla ağda yaşanan sorunlar ve kesintiler nedeniyle işlemleri kısa bir süre askıya aldığını açıkladı. Platformdaki gelişmeleri duyuran resmi sosyal medya kanalı, geliştirici ekibin sisteme ortaya çıkan sorunu tespit edebilmek ve çözüme kavuşturabilmek adına aralıksız olarak çalıştığını ifade etti.

Solana Ağında Yaşanan Sorun 6 Saatte Çözüldü

Solana Ağında Yaşanan Sorun 6 Saatte Çözüldü
Solana Ağında Yaşanan Sorun 6 Saatte Çözüldü

Kripto para piyasasında yerini aldığı günden bu yana yaşadığı ağ kesintileriyle gündeme gelen Solana, uzun bir aranın ardından yeniden ağ kesintisiyle karşı karşıya kaldı. Protokol hakkında durum güncellemeleri yayınlayan SolanaStatus, ağdaki kesintilerden kaynaklı olarak protokoldeki işlemlerin askıya alındığını duyurdu. Geliştiricilerin sorun üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığını söyleyen SolanaStatus, doğrulayıcılardan sistemi yeniden başlatmasını istedi.

Ağ Yeniden Hizmet Vermeye Başladı

Yaklaşık olarak 6 saat süren çalışmaların ardından şirket tarafından yapılan güncel paylaşımla ağın yeniden başlatıldığı ve işlemlerin aktifleştirildiği duyuruldu. Ağda yaşanan sorunun giderildiğine de dikkat çeken şirket yetkilileri, Solana topluluk üyelerine yeniden hizmet vermeye başladı.

Solana (SOL) kripto para piyasasına sürüldüğü günden bu yana pek çok farklı beklentinin odak noktası haline geldi. Söz konusu projenin kullanıcılar açısından Ethereum’dan sonra en verimli ağ olduğu görüldü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir