Bitcoin Ajandası

Solana Cüzdanları Yeniden Siber Korsanların Kurbanı Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Solana Cüzdanları Yeniden Siber Korsanların Kurbanı Oldu!

Solana Cüzdanları Yeniden Siber Korsanların Kurbanı Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçmişte birkaç defa kesintiye uğrayan Solana şimdilerde milyon dolarlık bir siber saldırıyla mücadele ediyor. Solana cüzdanları ve ekosistemi en yeni siber saldırının kurbanı olmuş durumda. Şimdiye kadar 8 binin üzerinde cüzdanın güvenliği ihlal edilirken, siber saldırının hangi kaynaktan geldiği bilinmiyor.

Çalınan Solana Cüzdanları 8 Binin Üzerinde

Çalınan Solana Cüzdanları 8 Binin Üzerinde
Çalınan Solana Cüzdanları 8 Binin Üzerinde

Solana topluluk üyeleri Slope, Phantom ve TrustWallet de dahil olmak üzere cüzdanlarından bilgileri olmadan fonların aktarıldığını belirtti.

Twitter, beklenmedik bir anda hesaplarından çekilen fonları fark eden topluluk üyelerinin raporlarıyla doldu. OtterSec tarafından yapılan açıklamaya göre hala devam eden siber saldırıda 8 binin üzerinde Solana cüzdanı ele geçirildi.

Siber korsan, hesap sahipleri adına işlemleri başlatma ve onaylama yetkisi elde etti. Bu durum, tedarik zinciri saldırısı olarak isimlendirilen saldırıda güvenilir bir hizmet sağlayıcısının güvenliğinin ihlal edildiğini düşündürüyor.

Daha Çok Mobil Cüzdan Kullanıcıları Etkilendi

Saldırıdan çoğunlukla mobil cüzdan kullanıcılarının etkilendiği gözlemlenirken, gece boyunca bu durum hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamadı. Blok zinciri araştırmacısı PeckShield, yaygın olarak gerçekleştirilen bu tür saldırıların büyük ihtimalle etkilenen cüzdanlarının arkasındaki kullanıcı özel anahtarları ele geçirmek üzere kullanılan tedarik zinciri sorunu sebebiyle yaşandığını ifade etti. Şimdiye dek zararın 8 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir