Bitcoin Ajandası

Solana Fiyatı 8 dolara Kadar Geriledi: Düşüşün Altındaki Sebep Ne?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Solana Fiyatı 8 dolara Kadar Geriledi: Düşüşün Altındaki Sebep Ne?

Solana Fiyatı 8 dolara Kadar Geriledi: Düşüşün Altındaki Sebep Ne?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Yeni yıla sayılı günler kala kripto para piyasalarında düşüş seyri devam ediyor. Bitcoin 16 bin dolar bandında seyrederken, bazı kripto varlıklar sert çakıldı. Bunlardan biri de 250 dolarla son yılların en yüksek seviyesine ulaşan Solana oldu. Solana fiyatı yüzde 96’lık düşüşle 8 dolara kadar geriledi. SOL Coin fiyatının bu denli yaşadığı düşüşse merak konusu oldu.

Solana Fiyatı Neden Düşüş Gösteriyor?

Solana Fiyatı Neden Düşüş Gösteriyor?
Solana Fiyatı Neden Düşüş Gösteriyor?

Geçtiğimiz dönemlerde Ethereum için en büyük rakip olarak lanse edilen Solana’nın geleceğine yönelik endişeler her geçen gün artıyor. Bununla beraber bazı analistler Solana’nın Ethereum karşısında rekabet edememesini, yaşadığı bazı teknolojik sorunlara yoruyor. Ethereum’dkai Layer-2 çözümleri, Solana’nın en önemli silahı olan hızlı ve düşük maliyetli işlemleri tehdit ediyor.

SOL Coin’e Olan Güven Her Geçen Gün Azalıyor

SOL Coin’de yaşanan düşüşün en önemli nedeni, arkasındaki en büyük destekçisi olan FTX’in yaşadığı çöküş ve iflas olarak değerlendiriliyor. Özellikle FTX eski CEO’sunun tutuklanmasının ardından varlık yönünü hızlı bir şekilde aşağıya çevirmişti. Çünkü bazı analistler, Solana’nın destekçisi olan ünlü yöneticinin son 2 boğa piyasası döneminde varlığın fiyat artışı üzerinde etkili olduğunu düşünüyordu.

Solana, sektördeki genel satış dalgasıyla mücadeleye devam ederken, FTX kaynaklı olan sorunlar da devam ettiğinden SOL’ün bir Ethereum katili olabileceği umudu da son buldu. Özellikle FTX gelişmelerinin ardından SOL Coin’e olan güven de azaldı.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir