Bitcoin Ajandası

Solana Luna Yield Olayı: Milyon Dolarlık Token’lar Artık Yok!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Solana Luna Yield Olayı: Milyon Dolarlık Token’lar Artık Yok!

Solana Luna Yield Olayı: Milyon Dolarlık Token’lar Artık Yok!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

DeFi sözlüğünde ‘rug pull’ ifadesi, genellikle proje kurucularının, yatırımcıların paralarıyla birlikte ortadan kaybolması anlamına geliyor. Luna Yield’de ortaya çıkan bu durum Solana platformundaki ilk büyük rug pull olarak biliniyor. Solana Luna Yield ile yan yana anılır ise bu platformunda itibar kaybına neden olabilir.

Solana Luna Yield faciasında ETH, USDT, YFI, RAY ve USDC dahil olmak üzere çalınan kripto para miktarının 6.7 milyon dolar ya da 10 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Solana Luna Yield Açıklaması

Solana Luna Yield Açıklaması
Solana Luna Yield Açıklaması

Solana’nın IDO platformu SolPAD’den yapılan ilk açıklama içinde Launchpad’deki son IDO konumunda olan Luna Yield’da bazı sorunların olduğu, Luna Yield’in, internet sitelerini ve sosyal medya hesaplarını kapattıkları ifade edilerek tüm varlıklarını çektikleri bilgisi paylaşıldı. Açıklamada ek olarak Luna Yield ekibi ile iletişim sağlanamadığı da vurgulandı.

Zararın Bir Kısmı SolPad’dan Karşılanacak

Ardından yapılan ikinci açıklama içinde ise Luna Yield ekibine ait olan adreslerin ve IP adreslerinin tespit edilmeye çalışıldığı ama başarı sağlanamadığı ve Luna Yield IDO’suna katılanların oluşan zararlarının bir bölümünün SolPAD Vakfı acil durum fonlarından karşılanacağı bilgisi verildi.

Bunun ile birlikte Luna Yield (LUNY) fiyatı da %97’den fazla düşüş gördü. Token, 330 dolardan, 9 doların altına kadar gerileme kaydetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir