Bitcoin Ajandası

Solana Vakfı O Çöküş Sonrası Büyük Kayıp Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Solana Vakfı O Çöküş Sonrası Büyük Kayıp Verdi!

Solana Vakfı O Çöküş Sonrası Büyük Kayıp Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kâr amacı gütmeyen bir vakıf olarak bilinen Solana Vakfı, FTX borsasının yaşadığı çöküş ve gerçekleştirdiği iflas başvurusunun ardından 180 milyon dolar değerinde kayıp yaşadı.

Vakıf, daha önce FTX borsasına ait kripto para birimleri olan FTT ve SRM Token’lere yatırım yapmıştı.

Solana Vakfı Büyük Ölçüde Zarara Uğradı

Solana Vakfı Büyük Ölçüde Zarara Uğradı
Solana Vakfı Büyük Ölçüde Zarara Uğradı

Solana Vakfı, FTX borsasının yaşadığı çöküşün ardından, daha önce borsaya yaptığı yatırımlarla alakalı bir bilgi formu yayımladı.

Söz konusu olan bu foruma göre vakıf, borsanın para çekme işlemlerini askıya almadan 180 milyon dolar değerinde varlığa sahipti. Diğer yandan platformda 1 milyon dolarlık nakit para da bulunduran vakıf, bu meblağın ihmal edilebilir olduğunu ve nakit rezervinin %1’ini oluşturduğunu belirtti.

Diğer yandan kuruluş, kripto para birimleri konusunda daha fazla kayıp verdi. FTX borsasında SOL Coin saklamamış olsa da 3,43 milyon dolar değerinde FTT ve 134,54 milyon dolar değerinde de SRM Token’i bulunuyordu. Şimdilerde bu varlıkların geri alınıp alınamayacağıysa merak konusu.

FTX Varlıkları da Düşüş Gösterdi

CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre aynı dönemde FTT Token fiyatı 22 doların üzerinde olurken, SRM Token fiyatıysa 0,8 dolar seviyesinde seyrediyordu. FTX’in iflas etmesinin ardından FTT Token 1,32 dolara gerilerken, SRM ise 0,32 dolara kadar düştü.

Kripto piyasalarında yaşanan krizlerden SOL Coin de olumsuz yönde etkilendi. Ay içerisinde 15 dolara kadar gerileyen SOL, Kasım ayında 259 dolar ATH seviyesiyle rekora imza atmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir