Son 1 Yılda Bitcoin’in Tarihi Yükselişi!

Son 1 Yılda Bitcoin’in Tarihi Yükselişi!

Haberler
Mart 13, 2021 tarafından Esra Yılmaz
41
13 Mart 2020 tarihinde, yani bundan tam bir sene önce Bitcoin gece yarısında 3.600 dolar seviyesine kadar gerilemişti.
Son 1 Yılda Bitcoin’in Tarihi Yükselişi!

Gerilemenin birinci yıl dönümünde Bitcoin 1 sene içinde yüzde 1.478 değer kazanarak yatırımcılarını mutlu etti.

Son 1 Yılda Bitcoin’in Tarihi Yükselişi!
Son 1 Yılda Bitcoin’in Tarihi Yükselişi!

Kara Perşembe’nin Ardından Yükseliş

Bitcoin ve kripto para piyasası geçtiğimiz yıl 12-13 Mart tarihlerinde “Kara Perşembe” olarak bilinen bir gün yaşadı. Kara Perşembe günü, Bitcoin fiyatı sadece bir saat içinde 7.000 dolardan 3.600 dolara kadar düşmüştü. Bu düşüş, Bitcoin tarihinin en sert düşüşlerinden birisi olmuştu. Bitcoin, piyasa hayatı içinde en büyük düşüşü bu düşüşle yaşamış ve 2013 yılından 2020 yılına kadar hiç yaşanmamış bir durum yaşanmıştı. Bitcoin bir günde yüzde 50 oranında deper kaybederek tarihe en keskin düşüşlerinden birini kaydetti. Bu sert düşüşün Perşembe gecesine denk gelmesiyle yaşanan olay “Kara Perşembe” olarak anıldı. Yaşanan bu düşüşte Dünya Sağlık Örgütü’Nin 11 Mart tarihinde pandemi ilanının büyük bir etkisi olmuş ve piyasalardaki değişimler çığ gibi büyümüştü.

1 Yılın Ardından Neler Yaşandı?

Geçen sene yaşanmış olan tarihi düşüşün üstünden tam bir sene geçti. Geçen sene yaşanan olayın ardından çoğu kullanıcısını kaybeden BitMEX’e Ekim 2020 tarihinde dava açılınca borsalardaki Bitcoin rezervi Ocak 2021 yılına kadar yüzde 60 oranında azalmıştı. Tüm bu yaşananlara rağmen Bitcoin fiyatı son bir sene içinde toparladı ve katlanarak arttı. Bitcoin, “Kara Perşembe” olayının ardından yüzde 1.478 değer kazandı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle