Bitcoin Ajandası

Son 24 Saatte %20 Artan Raydium Coin Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Son 24 Saatte %20 Artan Raydium Coin Nedir?

Son 24 Saatte %20 Artan Raydium Coin Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Raydium Coin nedir sorusu şu şekilde açıklanıyor: Raydium Coin, merkezi özellikteki emir defteri ve zincir üzerinde likidite ile faaliyet gösteren Solana Blockchain ile kurulan Serum DEX’in hızlı alım-satımlarından, paylaşımlı likiditesinden ve diğer özelliklerinden faydalanan platform olarak öne çıkar.

Raydium Coin nedir sorusu içinde Raydium’un her ne kadar Solana Blockchain üzerine kurulmuş bulunsa da Ethereum ile beraber çalışabilme özelliğine sahip durumda olduğu da açıklanabilir. Raydium platformu, ağ güvenliğini ve sürekliliğini sağlamak için proof of history konsensüsünü kullanmayı tercih ediyor.

Raydium Coin Nedir?

Raydium Coin Nedir?
Raydium Coin Nedir?

Hem merkeziyeti olmayan borsa durumunda bulunan hem de token olan Raydium’un tokeni RAY olarak geçiyor. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde %20 oranında yükseliş gösteren Raydium, 8,28 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerinin 511.462.161 dolar olarak görüldüğü Raydium’un dolaşım arzı ise 60.394.097’dir.

Raydium’un Avantajları Nelerdir?

Solana blockchain’i kullanıldığı için Ethereum’a göre daha hızlı ve gas ücretleri çok daha düşük durumdadır.

Merkezi emir defteri özelliği ile serum merkezi olmayan borsasının limit emirlerini kullanması ile bilinen Raydium için likidite sorunu söz konusu değil.

Alım-satım ara yüzü ile kullanıcılar, istediğinde TradingView’de bulunan grafikleri kullanıp limit emirleri verebilme imkanına sahip.

Kullanıcılar ucuz gas ücretleri ile düşük borsa işlem ücretleri için emir defterine gereksinim duymuyor. Tokenlerini kolaylık içinde değiştirebiliyorlar.

Raydium’da bulunan farming sistemi ile kullanıcılar likidite sağlayıcısı haline gelebiliyorlar. Bu durumda katkıları oranında ödül kazanma imkanına sahip oluyorlar.

RAY Token Nedir?

RAY, Raydium protokolünün yerel tokeni ve Solana tabanlı coinlerden biri olarak biliniyor. RAY’ın azami olarak 555.000.000 token arzı bulunuyor. Bu değer de onu diğer zincirlerdeki benzer tokenlerin tedarikine oran ile daha ilgi çekici duruma getirebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir