Bitcoin Ajandası

Sosyal Medya Kripto Fiyatlarında Oldukça Etkili!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sosyal Medya Kripto Fiyatlarında Oldukça Etkili!

Sosyal Medya Kripto Fiyatlarında Oldukça Etkili!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Sosyal medya kripto fiyatlarında etkileme gücünü göstermeye başladı. Son 5 yıl içerisinde Bitcoin’in değerinde yükseliş görüldü. Kripto para birimi, her türlü finansal işlemlerde kendine yer edindi.

Stevens Teknoloji Enstitüsü’ndeki araştırmacılar, Bitcoin değerinde yükseliş ve düşme durumlarına neden olan şeyle ilgilenerek durumu değerlendirdiler. Bitcoin’in değerinin kamuoyu tarafından manipüle edilip edilemeyeceğine bakarak sosyal medya kripto fiyatlarında başta Bitcoin fiyatları olmak üzere bir şekilde bağlantılı olduğu soruları oluştu.

Sosyal Medya Kripto Fiyatlarında Etkili

Sosyal Medya Kripto Fiyatlarında Etkili
Sosyal Medya Kripto Fiyatlarında Etkili

Profesör Feng Mai, olumlu sosyal medya yorumlarından Bitcoin fiyatını büyük ölçüde etkilediğini açıkladı. Mai bu durumu şöyle söyledi:

“Bitcoin fiyatında söz sahibi olan sessiz kişiler. Yani Bitcoin hakkında kafa yormayan insanlar. Bitcoin hakkında sürekli konuşan kişilerin yorumları, tweetleri ve gönderileri hiçbir etki yaratmıyor. Bu kişilerin görüşleri, Bitcoin fiyatını en küçük ölçüde bile değiştirmedi.”

Mai sözlerine şöyle devam etti;

“Bu nadir yorumcular Bitcoin’in, hareketlerini ve gelecekteki beklentileri tartışmak için zaman ayırdıklarında, işler farklı oluyor. Bitcoin fiyatını on kat daha fazla hareket ettirme gücüne sahipler.”

Güçlü ve Sessiz Tiplere Kulak Vermek Gerekiyor!

Mai, güçlü ve sessiz tiplere kulak vermemiz gerektiğini söylüyor.

“Yatırımcıların izlediği güçlü ve sessiz kişiler. Bu, sosyal medya ve Bitcoin fiyatlarının gerçekten bağlantılı olduğunu doğrulayan ilk sağlam istatistiksel bulgu. Sezgisel olabilir, ancak olumlu duygular Bitcoin fiyatlarını hareket ettirir. Sosyal medyanın vokal kullanıcılarının bazen belirli bir gündemi olabilir, bu durumda kendileri yatırım yaptıkları için Bitcoin’in fiyatını yükseltir. Dolayısıyla, Bitcoin etrafındaki sosyal mesajların çoğu önyargılı insanlar tarafından üretiliyorsa, sosyal medyadaki duygular para biriminin gerçek değerini tam olarak yansıtmayabilir.”

Mai, Bitcoin yatırımcılarından bu potansiyel çıkar çatışmalarını fark ettiğini söyleyerek şunları ekledi;

“Sessiz çoğunluk, Bitcoin’in değerini artırmada gerçek etkileyici. Yatırımcılar bunu anlıyor gibi görünüyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir