Bitcoin Ajandası

XRP’nin Yükselmesini Sağlayan Spark Airdrop Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. XRP’nin Yükselmesini Sağlayan Spark Airdrop Nedir?

XRP’nin Yükselmesini Sağlayan Spark Airdrop Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Flare Network, Spark Airdrop için Federated Byzantine Anlaşmasına uyarlanmıştır. Burada Avalanche konsensüs içerisinde protokol ile çalışma sürecinde Ethereum Sanal Makinesi’nden yarar sağlayarak dağıtıma verilen bir ağdır.

Flare Networks’ün gerçekleşmesi için SPARK Dağıtım Programı (Airdrop) ile ilgili olarak gelecek olan genel işleyişler üzerine detaylar vardır. Burada kullanıcılar bilgi ve dikkate göre sunulmaktadır. Dağıtım Programı üzerinden yararlanmak isteyen kullanıcılar da burada uyum sağlamak için belirli olan şart ve koşullara uyum sağlaması gerekmektedir.

Spark Airdrop Token Nedir? Nasıl Alabilirim?

Spark Airdrop Token Nedir? Nasıl Alabilirim?
Spark Airdrop Token Nedir? Nasıl Alabilirim?

Ripple ile destek gören Blockchain şirketi Flare Networks, kendisine ait olan token Spark’lardan (FXRP), tüm XRP sahipleri üzerinden dağıtımlardan yola çıkmıştır. Şirket üzerinde hemen hemen 45 milyar token’larda dağıtım yapılırken her kullanıcı için el üzerinde bulunan XRP oranında FXRP alımını sağlayacak.

Spark Token’lar Ne Zaman Dağıtılacak?

Spark Airdrop XRP ağında görüntü anlık olduğunda 12 Aralık döneminde alım yapılacaktır. Resmi dağıtımda tarihlerde daha sonrasında Flare Networks ile açıklama yapılacak olan Spark Airdrop destelemesi ile bir borsa üzerinden müşterilerde Spark token’lar XRP varlıklar üzerinden orantılı olarak alıma sahip olacaktır. Borsa üzerinden Airdrop desteklenmiyorsa kullanıcı airdrop üzerinden katılım sağlayamayacaktır.

Bu Token’ları Şimdi Alabilir miyim?

XRP ve Flare ayrı ağlar henüz başlamamıştır ve bunun nedeni sonucunda ise token’ları yönetebilmek mümkündür. Kesin olarak da tarih bilinmese de test üzerinden zaten bir çalışma sürdürmekte.

Spark Token Nasıl Talep Edilir?

Spark Token Nasıl Talep Edilir?
Spark Token Nasıl Talep Edilir?

Guarda’da Spark token’lar talep edilebilmek için XRP cüzdanları bir işlem gönderebilmek için ETH cüzdanlarını bağlamaya zorunlu kılar. Bu öenmli bir kısımdır ve ETH cüzdanlarında özel anahtar olarak Flare cüzdanları aynı adres üzerinden sahip olan özel anahtar olacaktır. Bu yüzden güven sağlamak şart olan bir durumdur. Burada özel anahtar Flare cüzdanlarında erişim sağlamakta mümkündür.

Ledger Spark Airdrop token’lar talep etmek üzerine belirlenen yöntemlerde XRP ledger adreslerinde Mesaj Anahtarı alanları Flare adreslerinden ayarlama sağlanmaktayken Spark talep etmede bu anlık görüntü tarihten itibaren 6 ay sonrasına kadar yapılmalıdır. Buna rağmen yine de borsa üzerinden web siteleri uygulanması anında ekstra bazı işlemler de yapılabilir.

Spark Token Nasıl Dağıtılacak?

Flare Network, XRPL’nin durumunda otomatik olarak oluşan kodlarda yani bir XRPL adresleri olarak Flare Network durum üzerinde bütünleşerek bir parça haline gelir. Bu da Spart token üzerinden teslim etmek amacıyla hiçbir dönem içerisinde merkezi bir varlık üzerinden kapalı anahtarlar üzerinden tutucu olmadığı anlamına gelir.

Eğer kullanıcının cüzdanları varsa Spark token’lar üzerinden Flare ağında çalışanlar bir dizi akıllı sözleşmelerde başlatılmada ağ üzerinden XRPL okurken talep üzerine kayıt başlar veya da XRPL okunurken talepler üzerine kayıt yapar kaydetme sonrasında anında teslim işlemini uygular. Spark ağ üzerinden aktiflik gerçekleştikten sonra talep gerçekleşebilir ve burada Snapshot sonrasında 6 aylık bir süre belirlenir ve 6 ay sonrasında alım yapılamaz. Spark token burada talep işlemleri anında belirtilen Flare üzerinden adres teslimi gerçekleşecektir. Başlangıç üzerinden aralarda seçim yapılma durumuna göre birkaç Flare uyumlu cüzdanlar olacaktır. XRP burada Airdrop destek görür ve borsa üzerinden Spark token’lar borsa üzerinde oluşturulan hesaplar için teslim uygulamaya başlar.

Spark Token’lar Ne Vakit Dağıtılacak?

XRP ağı üzerinde anlık imajlara bakılarak 12 Aralık’ta alımı yapılan ve resmi dağıtım tarihlerinden daha sonrasında da Flare Networks tarafından açıklanacak olan Airdrop’u destekleyen bir borsanın müşterileri, Spark token’ları için XRP varlıklarına nazaran orantılı olarak alım sağlayabilecek. Borsa airdrop’u desteklemeye onay vermediyse kullanıcılar buradan şunu anlamalıdır ki kişi airdrop’a katılam sağlayamayacak demektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir