Bitcoin Ajandası

Spell Token Fiyat Tahmini: Sihri Getirebilir mi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. Spell Token Fiyat Tahmini: Sihri Getirebilir mi?

Spell Token Fiyat Tahmini: Sihri Getirebilir mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Spell Token iyi bir yatırım mı? Yükselecek mi? Kaç tane Spell Token var?

Peki, Spell Token (SPELL) nedir? Spell Token’ın ne olduğunu ve kullanımlarını tam olarak anlamak için Abracadabra.money’nin nasıl çalıştığına bir göz atalım.

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olarak Abracadabra.money, kullanıcıların USD ile sabitlenmiş MIM sabit parasını ödünç almak için teminat olarak faiz getiren coinlerı (ibTKNS) yatırmasına olanak tanır. Faiz, kullanıcının teminat verdiği varlığa bağlıdır.

Abracadabra.money, kullanıcı tarafından oluşturulan likidite havuzlarında çalıştığından, likidite sağlayıcıları (LP’ler), stake edilen SPELL tokenlerinin faiz getirisi (ROI) yoluyla teşvik edilir. Abracadabra.money, SushiSwap tarafından kullanılan protokolün aynısı olan Kashi Lending Technology’yi kullanır. Kashi, izole risk piyasalarına izin verir, yani risk, platformun ticaret çiftleri arasında paylaşılmaz.

Abracadabra’nın ana sayfası, “kullanıcıların spell internet parası üretmelerine izin verdiğini” söylüyor. Tabii spell para ağaçları olmadığı gibi spell internet parası da yok. Verim çiftçiliği ve stake etme, akıllı yatırımcılar için kesinlikle istikrarlı getiriler sağlayabilirken, DeFi, geleneksel finans kadar veya daha fazla riskle birlikte gelir. Pozisyonunuz tasfiye edilme tehlikesiyle karşı karşıya.

Her zaman soğukkanlı bir kafayla ve bağımsız finansal tavsiyelerle desteklenen net bir stratejiyle yatırım yapmanızı önerir.

SPELL Belirteçleri

Mayıs 2021’deki token oluşturma olayından sonra, tüm SPELL’in yarısı yakıldı, böylece arz 420 milyardan 210 milyara düştü. Ocak 2022’de 5,25 milyar coinun daha yakılması kararlaştırıldı. Toplamda, mevcut maksimum arz, orijinal 420 milyardan 196 milyarın üzerinde. Bu yanıkların dolaşımda olmayan coinlerı hedeflediğini ve dolayısıyla alım satım değerini olumlu etkilemediğini unutmayın.

Dağıtım açısından, Mayıs 2021’deki ilk DEX teklifinde (IDO) %7 halka arz edildi, %63’ü ise tokenin birincil amacı olan yatırım getirisi teşvikleri için tutuldu. Ödüller, deflasyonist bir önlem olarak her yıl yarıya indirilir. Kalan %30’luk kısım ise ekip tarafından dört yıllık bir süre için ayrılmıştır.

SPELL şu anda 17 Haziran 2022 itibariyle 0,0008 $ değerinde, 75 milyon $ piyasa değeri ve grafiklerde 272 numarada bulunuyor. Son 24 saatlik ticaret penceresinde, token ticaret hacminde %44,28’lik bir düşüşe tanık oldu.

SPELL genellikle Abracadabra.money DeFi platformunda çiftçilik teşvikleri olarak elde edilir. Binance, Coinbase ve FTX ayrıca SPELL likiditesine sahiptir.

Son Fiyat Hareketi

3 Ocak’ta 5,25 milyar SPELL’in yakılmasına rağmen, token daha sonra sürekli bir aşağı yönlü momentum dönemine girdi ve %80’den fazla bir düşüşle 21 Şubat’a kadar 0,024 dolardan 0,0045 dolara düştü. SPELL, 16 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,075 $’ı gördü, ancak önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden şu anki değerine kabaca %98 oranında daha da düştü.

Bir bütün olarak, kripto piyasası 2021’in son aşamalarında ve 2022’nin ilk ve ikinci çeyreği boyunca düşüşe girerek düşüş trendlerini kaçınılmaz hale getirdi. Birden fazla piyasa çöküşüne ek olarak, kripto para biriminin değeri son 30 gün içinde neredeyse yarı yarıya azaldı ve bu da potansiyel yatırımcılar arasında endişe kaynağı olması muhtemel.

Bir Skandalı Dile Getirmek

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, geçtiğimiz günlerde Wonderland para piyasasının geliştiricilerinden biri olan ‘0xSifu’nun, hüküm giymiş bir dolandırıcı ve başarısız Kanadalı borsa QuadrigaCX’in kurucu ortağı olan Michael Patryn’in takma adı olduğu keşfedildi.

Bunun Abracadabra.money ile ne ilgisi var? SPELL belirtecinin yaratıcısı Daniele Sestagalli, Patryn ile birlikte Harikalar Diyarı’nda da ortak geliştiriciydi. 

Sestagalli’nin kendisinin hiçbir şeyle suçlanmadığını ve Patryn ile olan ilişkisinin gerçek boyutunun belirsiz olduğunu belirtmek önemlidir. Ancak bu, Spellk haber yayınlarında olumsuz yatırımcı duyarlılığına yol açmış olabilecek bir dizi olumsuz basını durdurmadı. 

Bir Twitter ileti dizisinde Sestagalli şunları söyledi: “Bunun farkında olduğumu ve bir bireyin geçmişinin geleceğini belirlemediğine karar verdiğimi herkesin bilmesini istiyorum… Onun için savaşırken, kendini kanıtlamış olan herkes için savaşacağım. Geçmişe rağmen iyi bir aktör olacağım.”

Tahminciler ne Diyor?

Kasım ayından bu yana değerdeki sürekli düşüşe rağmen, Spell Token fiyat tahmini kapsamı bazı olumlu hedefler içeriyor.

DigitalCoinPrice’ın Spell Token fiyat tahmini, 2022 için 0,00105 dolar, 2025 için 0,00159 dolar ve 2030 için 0,00370 dolar fiyat hedefleri veriyor. 

2030 için Spell Token fiyat tahmini için TechNewsLeader’ın hedefi 0,039 ABD dolarıdır. PricePrediction.net’in 2030 hedefi, 2025 için Spell Token fiyat tahmininin 0,006 ABD doları olmasıyla birlikte, yaklaşık 0,040 ABD dolarıdır.

Bununla birlikte, WalletInvestor’ın Spell fiyat tahmininde, dijital tahminci, 12 ay boyunca yaklaşık %84’lük bir düşüşle 0,000126 $’lık bir değer önermektedir. Site, coinun “uzun vadeli (bir yıllık) kötü bir yatırım” olduğunu belirtiyor ve önemli bir iyileşme öngörmüyor. 

Gov.Capital, 2022 için benzer bir Spell Token fiyat tahmini yapıyor. Site, kripto paranın bu yıl Eylül ayının sonuna kadar hiçbir değerinin olmayacağını tahmin ediyor.

Bu tahmincilerin otomatikleştirilmiş bir hizmet olduğunun farkında olun: bir kılavuz olarak faydalıdırlar, ancak kapsamlı bir durum tespiti çalışması diğer birçok faktörü hesaba katmalıdır. Bir yatırım düşünüyorsanız, teknik incelemeyi okuduğunuzdan, sosyal medya kanallarına baktığınızdan, bağımsız danışmanlara danıştığınızdan ve projenin uygulanabilirliği hakkında kişisel bir değerlendirme yaptığınızdan emin olun.

Kaç Tane Spell Token var?

Kaç Tane Spell Token var?
Kaç Tane Spell Token var?

Şu anda dolaşımda 93,68 milyar SPELL var, maksimum arz 196 milyar (%48).

Spell Token İyi Bir Yatırım mı?

Spell Token’ın değeri son zamanlarda düştü, bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız kapsamlı bir durum tespiti alıştırması önerir.

Spell Token Yükselecek mi?

Son zamanlardaki düşük performansına rağmen, dijital tahminciler genellikle Spell Token’ın yükseleceği konusunda hemfikir. Ancak kripto para birimlerinin oldukça değişken olduğunu ve bu tahminlerin gerçek bir finansal tavsiye olarak alınmaması gerektiğini unutmayın.

Spell Token’a Yatırım Yapmalı mıyım?

Kendi sonuca varmak için teknik incelemeyi okumanızı, haber kapsamına bakmanızı, sosyal medya kanallarını incelemenizi ve bağımsız finansal tavsiye almanızı önerir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir