Bitcoin Ajandası

Anonim NFT Yaratıcısı Squid Game NFT’lerini OpenSea’de Satıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Anonim NFT Yaratıcısı Squid Game NFT’lerini OpenSea’de Satıyor!

Anonim NFT Yaratıcısı Squid Game NFT’lerini OpenSea’de Satıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

NFT üzerine kurulumu gerçekleşen pazar yeri, OpenSea2de 9194C0 kullanıcı adına sahip kimliği belirsiz bir NFT (karşılıksız token) yaratıcısından bazıları 1 ETH‘den işlem gören ve son günlerin en popüler Netflix dizisi “Squid Game”den esinlenen yaklaşık 2000 NFT yarattı. Şimdi ise Squid Game NFT’leri OpenSea’da hazırda!

NFT’ler, dizide bulunan karakterleri Squid Game’e katılmaya davet etmek için kullanılan kartın kopyalarından oluşmuştur. OpenSea’deki yapılan açıklamaların, her kart üzerinde yer edinen “maceracı ve gizemli metaverse oyunlarına girmek için bir davet” olduğunu ve marka dışı bir Squid Game NFT’leri metaverse’nin olası bir gelişimine işaret ettiğini söylüyor.

Ancak, metaverse veya oyunlarla ilgili ayrıntılar henüz duyurulmadı.

Squid Game NFT’leri OpenSea’de!

Squid Game NFT’leri OpenSea’de!
Squid Game NFT’leri OpenSea’de!

Anonim kullanıcıların yarattığı NFT’ler, OpenSea kullanıcıları üzerine ekstra gas ücretlerinin ödenmesinin ardından ücretsiz olarak talep etmelerine izin veriyor. Bu oran için yaklaşık 2000 Squid Oyun kartı NFT’sini bastı. Bununla birlikte, NFT seçeneklerinden bazıları basımının yapılmasından sonra 1 ila 3 Ethereum‘dan fazla bir ücretle fiyatlandırılıyor ve kullanıcılar arasında alınıp satılıyor.

Telif Hakkı İhlali Olabilir

Diğer bir yandan geliştirici üzerinden OpenSea hesabı, bilindiği kadarıyla Netflix ya da televizyon dizisinin yapımcıları ile herhangi bir bağlantıya sahip bulunmaktadır. Kore Telif Hakkı Komisyonu, başka bir kişi tarafından çevrimdışı olarak oluşturulan veya sahip olunan NFT’lerin yayınlanmasının telif haklarının ihlali olabileceğini söylüyor. Ancak, şu anda Kore’de NFT’lerin telif hakkı ihlallerini düzenleyen belirli bir yasa yok.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir