Bitcoin Ajandası

Stabilcoin Kılavuzu New York Mali Düzenleyicisinden Geldi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Stabilcoin Kılavuzu New York Mali Düzenleyicisinden Geldi!

Stabilcoin Kılavuzu New York Mali Düzenleyicisinden Geldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

New York’un Mali Hizmetler Departmanı (DFS), dolara sabitlenen sabit para birimleriyle alakalı olarak bir stabilcoin kılavuzu yayınladı. Yayınlanan bu kılavuzda bu kripto para birimi için uyumluluk gerekliliklerinin özetine yer verildi.

DFS tarafından yayınlanan bu stabilcoin kılavuzu, 2018 yılından bu yana kullanılmakta olan ve resmi nitelik taşımayan politikalardan bahsediyor. DFS denetimindeki herhangi bir stabilcoin ihraççısı ve ilerleyen süreçlerde düzenlenecek herhangi bir firma açısından temel gereksinimleri içeriyor. New York Eyaletinin Finansal Hizmetler Müfettişi Adrienne Harris’e göre yayınlanan bu kılavuz, kentte dolar destekli stabilcoin çıkarmak isteyenler adına kesin kriterler getiriyor.

Stabilcoin Kılavuzu 3 Temel Bileşenden Oluşuyor

Stabilcoin Kılavuzu 3 Temel Bileşenden Oluşuyor
Stabilcoin Kılavuzu 3 Temel Bileşenden Oluşuyor

Stabilcoin’lere yönelik olarak hazırlanan bu kılavuz 3 temel bileşenden meydana geliyor. Bunlardan birinde; DFS’nin düzenlemiş olduğu bir sabit coin’in herhangi bir varlık rezervi tarafından desteklenmesi gerekecek. İhraç edenlerin kripto varlıkların USD’ye dönüştürülmesi adına kesin politikalar belirlemesi ve beklenmedik durumlarda iki gün içerisinde geri alım taleplerini karşılaması gerekir.

İkinci olarak ABD dolarına endeksli stabilcoin ihraç eden firmaların aynı zamanda rezerv varlıklarını tescilli varlıklardan ayırması ve bu rezervleri ülkenin hazine bonoları ya da dolar türünden bazı varlık kategorilerinde saklaması gerekir.

Son olarak yönetimin iddialarını aylık ya da yıllık bazda tasdik edecek bağımsız bir mali müşavir tarafından denetlenmesi gerekir.

Stabilcoin kılavuzu tüm bunların yanı sıra gereksinimlerin yerine getirilmesi durumunda tam bir uyumluluk garantisi sunulmadığına da vurgu yapıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir