Bitcoin Ajandası

Stabilcoin’lerin Sonu BTC Boğasına mı İşaret Ediyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Stabilcoin’lerin Sonu BTC Boğasına mı İşaret Ediyor?

Stabilcoin’lerin Sonu BTC Boğasına mı İşaret Ediyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para piyasalarında stabilcoin’lerle alakalı yaşanan problemler, BTC paritesine olan eğilimin artmasına neden oldu. Bu gelişmenin ardından olası olaylar zincirinde BTC boğasının gerçekleşmesi mümkün gibi görünüyor.

Kripto para piyasalarında en önemli konulardan biri olarak değerlendirilen stabilcoin’ler büyük darbe almaya başladı. Geçtiğimiz hafta stabilcoin’lerde yaşanan problemler, kripto para sektörünü de büyük ölçüde etkiledi. Olay zincirini göz önünde bulundurduğumuzda söz konusu bu varlıklarda yaşanan kriz, BUSD yakmış gibi görünüyor. Ayrıca bu olayların ardından ortaya çıkan USDC sorunları da stabilcoin problemlerini daha ciddi bir boyuta taşımış durumda.

Sorunların Devam Etmesi Halinde BTC Boğası Bekleniyor!

Sorunların Devam Etmesi Halinde BTC Boğası Bekleniyor!
Sorunların Devam Etmesi Halinde BTC Boğası Bekleniyor!

Piyasalarda stabilcoin’lere olan güvenin azalmasıyla beraber Bitcoin fiyatının, Bitcoin dominansıyla paralel olarak sert bir yükseliş kaydettiği gözlemleniyor. Geçmiş veriler dikkate alındığında 2017 yılında Bitcoin rallisi gözlemlenmişti. Bu rallinin en önemli sebeplerinden biri olarak stabilcoin’lerin popüler olmaması sebebiyle kripto ticaretinin Bitcoin paritesinde gerçekleşmesiydi. Günümüzdeyse Bitcoin’in sektöre ciddi anlamda öncülük ettiğini söyleyebilmek mümkün. Şimdilerde direnç seviyesinde olan Bitcoin’in yüzde 46,19’luk direncini kırdığında fiyat ve dominans açısından ciddi bir yükseliş beklenebilir.

Geçmişte zaman olay ve hareketler şeması göz önünde bulundurulduğunda BTC boğasının yaşanabileceği muhtemel görünüyor. Kripto piyasasından ciddi bir alıcı bulan Bitcoin gerek dominans gerekse fiyat bakımından emin adımlarla ilerliyor. Stabilcoin’lerde yaşanan sorunların devam etmesi halinde Bitcoin’in yükselişinin hızlanması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir