Bitcoin Ajandası

Celsius Stablecoin Varlıklarını Satmak için Talepte Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Celsius Stablecoin Varlıklarını Satmak için Talepte Bulundu!

Celsius Stablecoin Varlıklarını Satmak için Talepte Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Daha önce gerçekleştirdiği iflas başvurusuyla gündeme gelen kripto lending şirketi Celsius Network, stablecoin varlıklarını satışa çıkarabilmek adına mahkemeye yetki talebinde bulundu.

Celsius Network, yaşadığı ciddi çöküşün ardından toparlanma sürecini hızlandırmak adına harekete geçti. İki ay öncesinde iflas başvurusunda bulunan şirket, şimdilerde Three Arrows Capital’in iflas davasından sorumlu New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’ndeki davasıyla uğraşıyor. Kurtarma planlarını güncelleyen Celsius, bu kez stabilcoin varlıklarını satmaya çalışıyor.

Şirket, Stablecoin Varlıklarını Satmak için Yetki İstedi

Şirket, Stablecoin Varlıklarını Satmak için Yetki İstedi
Şirket, Stablecoin Varlıklarını Satmak için Yetki İstedi

Şimdilerde bölüm 11 iflas işlemlerinde olan Celsius, yeni mahkeme dosyasına göre operasyonlarını finanse etmeye yardımcı olması adına likidite oluşturabilmek için stabilcoinlerini satma yetkisi talep etti. Şirketin mahkemeye sunduğu önergenin ABD İflas Mahkemesi hâkimi Yargıç Martin Glenn tarafından onaylandığı takdirde, satışlardan elde edilen likidite Celsius’u iflastan kurtarmak için kullanılacak.

6 Ekim’de Oturum Düzenlenecek

Celsius Network’ün bu taleple beraber mahkemeye sunduğu dava dosyasında dava işlemlerinin finanse edilebilmesi için paraya dönüştürülebilecek istikrarlı stabilcoinlerin bulunduğu ifade ediliyor.

Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalara göre, kripto lending şirketi Celsius’un şimdilerde yaklaşık olarak 23 milyon dolar değerinde 11 stabilcoin’i bulunuyor. Mahkemeye sunulan önergedeki stabilcoin satışıyla alakalı olarak müzakere yapabilmek adına 6 Ekim Perşembe günü New York’ta oturum gerçekleştirilmesi planlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir