Girişimci Starbucks Elektriği ile Bitcoin Madenciliği Yaptı!

Girişimci Starbucks Elektriği ile Bitcoin Madenciliği Yaptı!

Haberler
Temmuz 31, 2021 tarafından Esra Yılmaz
68
Idan Abada isminde genç bir girişimci Starbucks elektriği ile Bitcoin madenciliği yaparak dikkatleri üzerine topladı.
Girişimci Starbucks Elektriği ile Bitcoin Madenciliği Yaptı!

Idan Abada, Starbucks elektriği ile Bitcoin madenciliği yaparken çektiği videoyu paylaşarak üç milyon izleme ile dikkatleri üzerine çekti.

Los Angeles’ta yaşayan Abada, paylaştığı videoda öncü kripto para birimi olan Bitcoin’i çıkarmak için Starbucks kafede ücretsiz elektrik kullanımı ile davranışın altında yatan hareketin aslında Bitcoin madenciliğinin daha demokratik bir hale gelmesini sağlamak olduğunu açıkladı. Starbucks elektriği ile Bitcoin madenciliği yapan genç bu işin yalnızca profesyoneller tarafından değiş normal şartları sağlayan kişilerin de BTC kazanmaya hakları olduğunu dile getirdi.

Starbucks Elektriği ile Bitcoin Madenciliği

Starbucks Elektriği ile Bitcoin Madenciliği
Starbucks Elektriği ile Bitcoin Madenciliği

Yapılan taşınabilir Bitcoin madenciliğinde teçhizat olarak Idan Abada’ya toplamda 875 dolar maliyete neden oldu. Diğer bir yandan dizüstü bilgisayarla işini görerek çok bağlantılı bir USB hub’ı kullanarak her birimde iki Bitmain yapımı ASIC yongası olan USB çubuğu içerisinde mini bir fan da ekleyerek işini daha çok kolaylaştırdı.

Bilgisayardan başka bir şeye ihtiyaç olunmadığı için teçhizatta inşa edilen ve çalışmasının da daha kolay olduğunu belirten Idan Abada yaptığı madencilik cihazı için fabrika yapımı olan madencilik kulelerinden daha sessiz çalıştığını söyleyerek evde de kolay uygulama yapılacağını açıkladı. Diğer bir yandan da kurduğu teçhizatın daha az güç tüketerek tasarruf sağladığını da belirtti.

Kendi Madencilik Firmasını Kurdu

2015 yılı içerisinde ede kripto madenciliği de deneylerle başlayarak Idan Abada, 2017’de Bitcoin için tüm zamanlarda görülen en yüksek seviyelerde olduğunu açıklayarak CME ve CBOE’nin dünyasında ilk Bitcoin vadeli işlemlerini başlattığı yıl içinde kendi şirketi olan Bitcoin Merch’i kurdu.

Son dört yılda önemli ölçüde büyüyen şirkette, ilk başta sadece kablo ve temel ekipman satılıyordu. Şimdi, müşterilere kripto para madenciliğine başlamak için gerekli donanım da sağlanıyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle