Bitcoin Ajandası

StarkNet Platformu, Kripto Piyasasına Damgasını Vuracak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. StarkNet Platformu, Kripto Piyasasına Damgasını Vuracak!

StarkNet Platformu, Kripto Piyasasına Damgasını Vuracak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Katman 2 ölçeklendirme platformu olarak bilinen StarkNet, Ethereum ana ağında yürüttüğü coin çalışmalarında sona geldi.

Kripto para piyasalarında uzun zamandır merakla beklenen StarkNet projesi, kendi ekosistemine ait kripto varlıklarını Ethereum ana ağı üzerinde konuşlandırdı. Projenin mimarı StarkWare, yaşanan bu gelişmeyi dolandırıcılık faaliyetlerine dikkat çeken bir paylaşımla açıkladı.

StarkWare, yarattığı projenin ekosistemini geliştirmek ve büyütmek adına henüz kripto para birimini satışa çıkarmadı. Herhangi bir kâr amacı bulunmayan StarkWare Vakfı, son dönemlerde kripto endüstrisinde yaşanan olaylar sebebiyle temkinli bir adım atmaya çalışıyor.

Şirket, StarkNet Coin için Önemli Bir Adım Attı

Şirket, StarkNet Coin için Önemli Bir Adım Attı
Şirket, StarkNet Coin için Önemli Bir Adım Attı

Proje için büyük bir mesai harcayan StarkWare Vakfı, ilk olarak geçtiğimiz aylarda açıkladığı StarkNet Coin (STRK) için kritik bir hamlede bulundu. Projenin geliştirici ekibi, STRK Coin’i Ethereum ana ağında hazır hale getirdi.

STRK Coin, ücret ödeme, staking ve oy kullanma gibi çeşitli yöntemlerle merkezi olmayan bir ağ oluşturma hedefi güdüyor. Kripto varlık için gerçekleştirilen tanıtım programı, ağın geliştirici topluluğu ve finansman turlarından elde edilen güçlü desteklerle projeyi güçlendirdi.

Konuyla alakalı olarak bir blog paylaşımında projenin detaylarından bahseden şirket, STRK’nın henüz satışa çıkarılmadığını, token dağılım mekanizmasının da belli olmadığını dile getirdi.

Vakfın token dağılım programında StarkWare hissedarları, personelleri ve şirketten bağımsız olan geliştiricilere dağıtılacak olan token’lere dikkat çekildi. Bu doğrultuda dağıtımı yapılacak olan token’lerin bir yıl sonrasında aşamalı bir şekilde serbest kalması bekleniyor. Üstelik dağıtım, dört yıllık bir süre zarfı içerisinde kitlenecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir