Bitcoin Ajandası

Stepn Nedir? Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Stepn Nedir? Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?  

Stepn Nedir? Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

GameFi piyasasına yeni kazandırılmış bir oyun olan Stepn, ayrıca fitness ve sağlık alanında hizmet veren bir program olarak biliniyor. Hayata geçirildiği tarihten itibaren oldukça kısa bir sürede büyük başarı elde eden Stepn (GMT), sektöre yeni bir soluk kazandırdı. Üstelik piyasa değeri 2 milyar doları aşan uygulama birçok insanın radarına da girmeyi başardı.

Stepn Nedir?

Stepn Nedir?
Stepn Nedir?

Avusturalyalı iş insanı Jerry Huang ve Yawn Rong, geçtiğimiz yıl Stepn’ın ana kuruluşu olan Find Satoshi Lab şirketini hayata geçirdi. Bu iki isim daha öncesinde sektörde değeri her geçen gün artan Axie Infinity türündeki oyna kazan platformlarına yönelik eleştirileriyle dikkat çekmişti.

2020 yılında Avustralya’da çıkan orman yangınlarından büyük ölçüde etkilenen bu iki iş insanı, dünyanın ve insanların daha sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemesi gerektiğini düşünmeye başladı. Bu doğrultuda attıkları adımla sağlıklı yaşam tarzına ve karbon nötrlüğünü teşvik edebilmek adına “hareketle kazan” terimini sektöre kazandırmış oldular.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında gerçekleştirilen işe alım sürecinin sonrasında Stepn platformu, Solana Ignition Hackathon etkinliğinin dördüncüsü olmayı başardı. Dolayısıyla yatırımcıların radarına da giren bu platform aralık ayında umumi bir beta programını yayınladı.  

Her geçen gün büyüme kaydeden şirket, 2022’nin ilk çeyreklik döneminde ciddi ölçüde kazanç sağladı. Söz konusu dönemde özellikle de spor ayakkabı NFT’lerinden 26,8 milyon doları aşkın kazanç sağlayan şirket, aynı zamanda çok daha geniş kitlelere hitap etmeye başladı.

GameFi piyasasına sürüldüğü tarihten bu yana Google Play’den 100 binin üstüne indirilen uygulama, ayrıca 5 üzerinden 4 puan almasıyla da dikkatleri üzerine çekti. AppStore verilerini incelediğimizdeyse en çok indirilenler listesinde 27’nci sıraya yükseliş durumda.

Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?
Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

Stepn uygulaması hakkında az da olsa bilgi sahibi olan birçok insan “Stepn’da yürüyerek para kazanmak mümkün mü?” sorusuna yanıt aramaya başladı. İnsanları evden çıkaran ilk proje olmazken, 2016 yılında piyasaya sürülen Pokemon Go oyunu dünya üzerinde birçok insan tarafından kullanılmaya ve oynanmaya başlamıştı. Diğerlerinden farklı pokemonlar edinmek isteyen birçok kullanıcı sokak sokak gezerek pokemon aradı. Pokemon Go oyunu bu özelliği sayesinde konum tabanlı oynanan ilk oyun olma potansiyeline sahip.

Stepn, işinin ehli ve uzman kadroya sahip olan bir platformdur. Bünyesindeki bu denli kalifiyeli çalışma arkadaşları ve projeyi destekleyen yatırımcı ya da kullanıcıları sayesinde “hareketle kazan” konseptini farklı bir boyuta taşıdığını söyleyebiliriz.

Son yıllarda NFT ve kripto para sektörü birçok insan için ek gelir kapısı olarak değerlendirildiğinden önemli ölçüde büyüme kaydetmiş durumda. Bu durumu kendi lehine çevirmek isteyen Stepn, her iki sektörü bir araya getirerek kullanıcılarına hareket ederek, başka bir değişle yürüyerek para kazanma imkanını sağlamış oldu. Fakat her ne sunulan bu fırsat kullanıcılara cazip gelse de bunun için her iki sektör hakkında yeterli bilgiye sahip olunması gerekir.

Stepn Nasıl Çalışır?

Stepn uygulamasından faydalanabilmenin en iyi yolu, uygulamadaki cüzdan üzerinden sneakers NFT mint sahibi olmaktır. Ayakkabıdan yeni bir ayakkabı imalatı mümkündür. Fakat NFT sneakers’dan imal edilen ayakkabı sayısı arttıkça, maliyet de artacaktır. Dolayısıyla bu yöntem imalat yapmak çok daha masraflı olabilir.  

Bunun dışında ikinci bir yöntem olarak kullanıcıların bir NFT kiralayabilmek ve kazandığı ödülleri NFT sahibiyle paylaşabilmesi de mümkündür.

Uygulama üzerinden elde edilen gelirin miktarı çoğunlukla NFT ayakkabısının özelliğine göre değişiklik gösterir. Kullanıcılar çoğunlukla ayakkabının verimlilik özelliğine odaklanırken, verimliliği fazla olan ayakkabıların getirisi de her zaman için fazla olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir