Bitcoin Ajandası

SushiSwap Avalanche’a Katıldı: AVAX Rekora Yaklaştı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SushiSwap Avalanche’a Katıldı: AVAX Rekora Yaklaştı

SushiSwap Avalanche’a Katıldı: AVAX Rekora Yaklaştı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Merkeziyetsiz borsalar arasında popüler olarak öne çıkan SushiSwap, Avalanche’ın 180 milyon dolarlık teşvik programına katılan son DeFi projesi olarak kayıtlara geçti. SushiSwap Avalanche’a katıldı gelişmesinden önce de Avalanche Rush, Aave ve Curve’ü de bünyesine eklediğini duyurmuştu.

SushiSwap Avalanche’a katıldı haberinin ayrıntıları Avalanche’deki etkileri ile birlikte haberimizde yer alıyor.

SushiSwap Avalanche’a Katıldı Etkisi Ne Oldu?

SushiSwap Avalanche’a Katıldı Etkisi Ne Oldu?
SushiSwap Avalanche’a Katıldı Etkisi Ne Oldu?

Ava Labs tarafından kurulan bir hisse kanıtı blok zinciri olan Avalanche, saniyede 4500 işlem yapabilmesi ile öne çıkar. Avalanche, ana ağ güncellemesini 2020 Eylül’ünde tamamlayarak kendi token’ı olan AVAX da son 7 günde %300’den fazla artış kaydetti.

SushiSwap’ın dahil olmasıyla birlikte Avalanche’ın DeFi kullanıcılarına sağladığı pratiklik aşama geçmiş durumda. SushiSwap ve Avalanche Vakfı’nın ilerideki 3 ay boyunca likidite madenciliği teşviklerine 7,5 milyon dolar değerinde AVAX ve SUSHI token’ı tahsis etme izin verilecek.

DeFi kullanıcılarının bir protokole varlık yatırmasının sonrasında yeni token’lar ile ödüllendirilmeleri durumuna likidite madenciliği tanımı yapılıyor.

Avalanche: Teşviklerin Zincirle Buluşması

SushiSwap’ın çeşitli blok zincirlerde kurulu olması ile birlikte Avalanche da, Ethereum ağı haricinde teşvik olarak SUSHI token sunan yeni platformlara dahil olmuş durumda. Sushi’nin lider geliştiricisi olan 0xMaki, konu hakkında, Avalanche, teşvikleri Avalanche zinciri ile yan yana getirmenin en büyük sebeplerinden biridir, açıklamasında bulundu.

Messari’de analist olan Ryan Watkins de teşvik ve ödüllerin önemine değinerek, teşviklerin şu sıra ilgi çekmek için en kolay yöntem olduğunu ve herkesin bunu yaptığını söyledi.

AVAX’ta Fiyat Artışı Sürüyor

AVAX, SushiSwap’ın eklenmesi ile yeniden en büyük ilk 20 kripto para arasında yerini aldı. AVAX, bugün 59 doları görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaşmış oldu. En son rekor, 8 Şubat tarihinde görülen 60 dolardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir