Bitcoin Ajandası

SVB’den Sonra Signature Bank de Kapatıldı: Kripto Sektörü Kan Kaybediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. SVB’den Sonra Signature Bank de Kapatıldı: Kripto Sektörü Kan Kaybediyor!

SVB’den Sonra Signature Bank de Kapatıldı: Kripto Sektörü Kan Kaybediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Silikon Valley Bank’ın kapanışının ardından kripto paralara yakınlığıyla bilinen bir başka banka Signature Bank da kapandığını duyurdu.

Kripto paralarla yakından ilişkili olduğu bilinen bankalar olumsuz haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor. New York’lu kripto para bankası Signature için sistemin risk değerlendirmesinde bulunulup kapatılmasına karar verildi. Konuyla alakalı olarak yapılan açıklama çerçevesinde New York Finansal Hizmetler (NYDFS) tarafından devralınacağı ifade edildi. Eyalet düzenleyicilerinin aldığı kapatılma kararı alınan bankacılık devi, kripto para piyasalarına damgasını vurdu.

Popüler Borsalardan Signature Bank Açıklaması Geldi!

Popüler Borsalardan Signature Bank Açıklaması Geldi!
Popüler Borsalardan Signature Bank Açıklaması Geldi!

Sektörün öncü kripto para borsalarından Coinbase, stabilcoin ihraççısı Paxos ve kripto kredi şirketi Celsius tarafından konuyla alakalı olarak açıklama yapılırken, kapatılan bankanın fonlarından bahsedildi.

Signature Bank’de kurumsal fonların kaldığından bahseden söz konusu bu isimler, konuya yönelik ayrıntıları da belirtti. Coinbase dün yapmış olduğu açıklamasında içeride kalan fonlardan bahsetti. İflasını duyuran aşka bir şirket Celsius henüz kesin verilerden bahsetmezken, Paxos ise bankada kalan kurum fonları hakkında detaylardan bahsetti.

Neredeyse 240 milyon dolarlık kurumsal fonunun kripto para bankası Signature’da kaldığını belirten Coinbase, kalan fonlarını kurtarabileceğini umut ediyor. Stabilcoin ihraççısı şirket Paxos ise bankada 250 milyon dolarlık fonunun kaldığını, mevduat sahibi başına 250 bin dolarlık özel sigortanın olduğundan bahsetti.

Daha öncesinde iflas ettiğini duyuran şirket Celsius da açıklamada bulunarak fonların bir bölümünün elde tutulduğunu dile getirdi ve kesin tutardan bahsetmedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir