Bitcoin Ajandası

Tarihinin En Büyük USDC Yakımı Gerçekleştirildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tarihinin En Büyük USDC Yakımı Gerçekleştirildi!

Tarihinin En Büyük USDC Yakımı Gerçekleştirildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Elde edilen verilere göre bugüne kadar kayıtlara işlenen en yüksek USDC yakımı bugün itibariyle gerçekleştirildi.

Cuma gününden bugüne USDC itfaları 6,2 milyar dolara kadar yükseldi. Ayrıca söz konusu dönemde neredeyse 1,7 milyar dolar basılırken, net itfalarsa 4,5 milyar doları gördü.

En Büyük USDC Yakımıyla 6,2 Milyar Dolar Yakılmış Oldu

En Büyük USDC Yakımıyla 6,2 Milyar Dolar Yakılmış Oldu
En Büyük USDC Yakımıyla 6,2 Milyar Dolar Yakılmış Oldu

Tarihinin en büyük USDC yakımı bugün itibariyle kayıtlara geçti. Son birkaç gündür net itfalar 4,5 milyar dolara kadar yükseldi. 723 milyon dolarlık şimdiye dek en büyük stabilcoin yakımı bugün gerçekleştirilmiş oldu.

Kripto para şirketi Circle’ın sabit parası yatırımcılarının güvenini geri kazanabilmek adına savaş vermeye devam ediyor. Bu doğrultuda Arkham şirketi tarafından elde edilen verilere göre yakım rekorundaki en büyük itfa, 723,5 milyon doların boş cüzdan adreslerine transfer edilip yakılmasıyla gerçekleştirildi.

Cuma gününden itibaren 6,2 milyar doların üzerinde USDC itfa edildi ve neredeyse 1,66 milyon doları piyasaya yeniden sürüldü. Bu hamle, net itfa miktarını 4,5 milyar doların biraz üzerine taşıdı.

USD Coin’e destek veren rezervlerin başarısız olan ABD bankalarında kalmasına yönelik yaşanan korkular, hafta sonu durdurulmadan önce ilk etapta Perşembe-Cuma günleri yakımı teşvik etti.

ABD federal banka düzenleyicileri sonrasında Silikon Vadisi ve Signature Bank kullanıcılarına fonlarını tam olarak geri iade etme konusunda teminat verdi. Bununla beraber Circle şirketinin CEO’su Jeremy Allaire, operasyonların pazartesi günü tekrar başlatılacağını duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir