Bitcoin Ajandası

Tayland Seçimlerinde Kripto Para Vaadi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tayland Seçimlerinde Kripto Para Vaadi!

Tayland Seçimlerinde Kripto Para Vaadi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Seçim süreci içerisine giren Tayland’da muhalefet partisi adayı seçmenlere 300 dolarlık kripto para vaadinde bulundu.

Tayland Seçim Kampanyalarında Kripto Para Vaadi Gündemde

Tayland Seçim Kampanyalarında Kripto Para Vaadi Gündemde
Tayland Seçim Kampanyalarında Kripto Para Vaadi Gündemde

Kripto para sektörünün benimsenmesi her gün biraz daha artış gösterirken, siyasiler de bu alana ilişkin vaatlerde bulunmaya devam ediyor. Tayland’da devam eden seçim kampanyası sürecinde muhalefet partisi adayı vatandaşlara 300 dolar değerinde dijital varlık vereceğini vadetti.

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre Pheu Thai Party, 5 Nisan’da düzenlenen bir kampanya etkinliğinde 16 yaş ve üzeri olan tüm vatandaşlar için 10 bin Tayland bahtı (neredeyse 300 dolar) maaş bağlanmasının planlandığını duyurdu. Partinin başbakan adaylarından olan Srettha Thavisin’in söz konusu bu vaadi, blok zinciri teknolojisinden faydalanarak yerel ekonomiye katkı sağlamayı amaçlayan bir teşvik olarak değerlendiriliyor.

Seçimler 14 Mayıs’ta Gerçekleştiilecek

Tayland’da bir sonraki seç,m 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olup ü gün ülkenin Temsilciler Meclisi’ndeki 500 sandalyenin sahibi belirlenecek.

Tayland’da genel olarak kripto para borsalarının faaliyetine ve dijital varlıkların kullanımına müsaade edilse de ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu hem staking hem de borç verme faaliyetlerine yasak getirmeyi planlıyor. Diğer yandan Tayland’ın düzenleyicisi olan bu komisyon, kripto saklama sağlayıcıları açısından daha ciddi ve katı kurallar getiriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir