Bitcoin Ajandası

Tayvan’ın Telekom Şirketi Kripto Paralarla İlgileniyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tayvan’ın Telekom Şirketi Kripto Paralarla İlgileniyor!

Tayvan’ın Telekom Şirketi Kripto Paralarla İlgileniyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Tayvan’ın telekom şirketi olarak bilinen Taiwan Mobile, kripto paralara yatırım yapma kararı aldı. Yerel varlıklara yatırım yapacak olan şirket bu hamlesiyle dikkatleri üzerine topladı.

Kripto endüstrisinde çalkantılı dönem devam ederken, tam bu sürecin ortasında Tayvan’dan önemli bir hamle geldi. Ülkedeki lisanslı telekom şirketi olarak bilinen Taiwan Mobile, kripto piyasalarına giriş yapmayı planlıyor.

Taiwan Mobile, kripto endüstrisiyle alakalı işletmelere potansiyel olarak yatırım yapma ve yerel kripto para platformlarıyla iş ortağı olarak çalışma planları yapıyor.

Taiwan Mobile Kripto Paralara Yöneldi

Taiwan Mobile Kripto Paralara Yöneldi
Taiwan Mobile Kripto Paralara Yöneldi

Tayvan halkı için hizmet veren söz konusu telekom şirketi, blok zinciri ve kripto para gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketler için yatırım yapmayı hedefliyor.

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre Taiwan Mobile, dijital teknoloji olarak ifade edilen blok zinciri sektöründeki hemen her fırsatı değerlenmeyi planlıyor.

Telekom şirketinin görüşme gerçekleştirdiği şirketler arasında blok zinciri odaklı XREX Inc.’nin de bulunduğu ifade ediliyor. Diğer yandan basında yer alan haberlerde şirketin henüz resmi bir karara varmadığı belirtiliyor. XREX Inc.’nin kurucu ortağı Wayne Huang, şirketin Taiwan Mobile ile alakalı görüşmeleri konusunda basına açıklama yapmaktan kaçındı.

Wayne Huang açıklamalarında yalnızca Web3 teknolojisi daha fazla gündeme gelmesi ve düzenlemelerin kesinleşmesi durumunda büyük çaplı şirketlerin kripto endüstrisine giriş yapabileceğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir