Bitcoin Ajandası

TBMM’de Kripto Para Düzenlemesi için Mesai Yapıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TBMM’de Kripto Para Düzenlemesi için Mesai Yapıldı!

TBMM’de Kripto Para Düzenlemesi için Mesai Yapıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dün kripto para düzenlemesiyle alakalı olarak mesai yapıldı. Bitcoin, SHIB, DOGE ve bunun gibi pek çok farklı kripto para birimine yönelik yasal düzenlemeleri konuşmak üzere uzmanlar bir araya getirildi. TBMM’de gerçekleştirilen bu toplantının ana konusuysa dezenformasyonla mücadele oldu.

Kripto Para Düzenlemesi Yeniden Gündemde

Kripto Para Düzenlemesi Yeniden Gündemde
Kripto Para Düzenlemesi Yeniden Gündemde

AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş kripto para düzenlemesi için salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığından birkaç temsilcinin, Sermaye Kurulu Piyasası (SPK) ve alanında uzman olan isimlerin katılım sağladığı bu toplantıda uzun zamandır gündemde olan kripto para yasa taşlığı ele alındı. Taslak hakkında değerlendirmelerden bulunulurken, ayrıca uzmanların görüş ve önerilerine de kulak verildi.

Hatırlanacağı üzere daha öncesinde Mustafa Elitaş alanında uzman olan isimleri Meclis’e davet ederek kripto sektörüne yönelik nasıl bir düzenleme yapılması gerektiği konusunu araştırmıştı. Dün gerçekleştirilen toplantıda kripto düzenlemesinin yanı sıra Mahir Ünal ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız tarafından dezenformasyon konusu da ele alındı. Toplantının ana konusu dezenformasyonla mücadele olurken, bu alanda yasal bir düzenlemeden bahsedildi.

Kripto Piyasası Ne Durumda?

Düzenlemelerin konuşulduğu şu günlerde kripto para piyasası pek de iç açıcı görünmüyor. Son 24 saatlik verilere göre kasvetli bir havanın hâkim olduğu piyasalarda başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para birimi düşüş hareketi sergiliyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen FOMC toplantısında sonra 40 bin dolar seviyesine kafa tutan Bitcoin, hemen ardından ciddi bir düşüş seyrine başladı. Şimdilerde 30 bin dolar seviyesine tutunmaya çalışıyor.

Haberin yazıldığı esnada Bitcoin 31 bin 227 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir