Bitcoin Ajandası

Telefonica, Kripto Ödemesi Almaya Başlayacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Telefonica, Kripto Ödemesi Almaya Başlayacak!

Telefonica, Kripto Ödemesi Almaya Başlayacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

İspanyol Telekom şirketi Telefonica, Bit2Me iş ortaklığı sayesinde artık müşterilerinden kripto ödemesi almaya başlayacak.

Telefonica, kendisi için bir NFT pazarı oluşturma ve Qualcomm Tecnologies ile gerçekleştirdiği artırılmış gerçeklik tabanlı bir platform tasarlamak adına gerçekleştirdiği anlaşmalarla blok zinciri alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Bu alanda yeni bir adım da şirketin internet alışverişlerindeki kripto ödemelerinin aktif hale getirilmesiyle atıldı.

Telefonica Artık Kripto Ödemesi Desteğiyle Hizmet Verecek

Telefonica Artık Kripto Ödemesi Desteğiyle Hizmet Verecek
Telefonica Artık Kripto Ödemesi Desteğiyle Hizmet Verecek

Telekom devi şirket, Tu.com isimli teknoloji pazarında dijital para birimleriyle ürün ve hizmet satın alınabilmesi için Bit2Me ile iş birliği gerçekleştirdi.

Kripto para borsası Bit2Me, Telefonica’nin kendisi tarafından sağlanan bir ödeme özelliğini siteye eklemesinin ardından Tu.com’da dijital paralarla ödeme yapılmaya başlandığını duyurdu. Bununla beraber İspanya’nın en önemli Telekom şirketi, Bit2Me için belli oranda yatırım yaparken, gerçekleştirilen yatırım detaylarının ilerleyen süreçlerde açıklanacağı ifade edildi. Gerçekleştirilen bu yatırımın, şirketin blok zincirine olan ilgisinin devam edeceği anlamına geliyor.

Ürün ve Hizmet Kapıları Aralanacak

Telefonica tarafından geçtiğimiz dönemlerde başlatılan, MetaMask entegreli Polygon blok zinciri ağında bir NFT pazarı yer alıyor. Bununla beraber metaverse tabanında projeler geliştirebilmek adına yakın bir geçmişte Qualcomm başta olmak üzere, tüm ürün ve hizmet kategorisindeki fırsatların kapılarını aralayabileceği şirketlerle iş ortaklığı anlaşmaları gerçekleştirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir