Bitcoin Ajandası

Telegram Botu Token’ları Yatırımcıların Radarında!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Telegram Botu Token’ları Yatırımcıların Radarında!

Telegram Botu Token’ları Yatırımcıların Radarında!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Kripto para yatırımcıları Telegram botu token’larına karşı büyük ilgi duyuyor. Elde edilen bilgilere göre token’larda ciddi ölçüde artış yaşanırken 240 milyon doları aştı.

Kripto paraların 2023 yılında yeniden yükselmeye başlamasıyla beraber mesajlaşma platformu Telegram’ı yükseliş trendinden faydalanamamaktan korkan küçük yatırımcılar adına önemli bir Pazar haline getirdi.

Telegram Botu Token’larında Dikkat Çeken Artış Yaşandı

Telegram Botu Token’larında Dikkat Çeken Artış Yaşandı
Telegram Botu Token’larında Dikkat Çeken Artış Yaşandı

Genellikle anonim kişilerin geliştirdiği yeni trading botları grubunun ortaya çıkması, merkezi olmayan finans olarak bilinen serbest alanda ticaret yapmak isteyen yatırımcılar açısından popüler hale geldi. Telegram botu token’larında yaşanan değer artışı da bu alanın popülerlik kazanmasına katkı sağladı. CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre otomatik yazılım programıyla alakalı olan token’ların değeri, dünkü geri çekilme öncesinde son 1 haftada 241 milyon doları aşarak ciddi bir yükseliş yaşadı.

Telegram Tabanlı Botlarda Risk Olduğu Düşünülüyor

Kripto fonu Para Capital’in eski trader’larından olan Suki Yang Telegram tabanlı trading botlarındaki büyüme potansiyelini gördükten sonra benzer bir bot inşa ettiğini anlattı Bu botların kriptoda net bir Pazar uyumuna sahip olduğunu ve minimum ölçüde finansman gerektiren kazançlı bir iş olduğundan da bahsetti.

Diğer yandan kripto para piyasalarında bu trading botlarından bazılarının kullanıcı gizliliği ve güvenliği konusunda öden vermesi gerektiğini, dolayısıyla riskli olabileceği söylentisi dolaşıyor.

Web3 siber güvenlik şirketi Ironblocks’un kurucu ortağı Or Dadosh da konuyla alakalı değerlendirmede bulunarak bot geliştiricilerinin herhangi bir kullanıcının cüzdanına girebileceğini ve hatta daha da kötüsü olarak cüzdanın hacklenebileceğini söyledi.

Tüm bu risklere karşı yüksek toleransa sahip olmasıyla bilinen bu sektörde söz konusu botlarla alakalı güvenlik problemleri pek de akla getirilmiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir