Bitcoin Ajandası

Telegram’a Kripto Özelliğiyle Piyasaya Damga Vurdu! Kullanıcılar Toncoin Gönderip Alabilecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Telegram’a Kripto Özelliğiyle Piyasaya Damga Vurdu! Kullanıcılar Toncoin Gönderip Alabilecek!

Telegram’a Kripto Özelliğiyle Piyasaya Damga Vurdu! Kullanıcılar Toncoin Gönderip Alabilecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Kripto Özelliğiyle TON İşlemleri Ücretsiz Olacak

Dünya genelinde 550 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Telegram, kullanıcılarının ve özellikle de kripto para kullanıcılarının işine yarayacak yeni bir hamlede bulundu. Kripto özelliğiyle uygulama üzerinden direkt olarak Toncoin (TON) gönderme ve alma imkânı sunan Telegram, bu işlemlerden herhangi bir ücret de talep etmiyor. Konuya ilişkin Twitter üzerinden yapılan açıklamada, kripto cüzdanının uygulamaya “@wallet” bot’u üzerinden tanımlanması sayesinde bu işlemlerin gerçekleştirilebileceği ifade edildi.

Kripto Özelliğiyle TON İşlemleri Ücretsiz Olacak
Kripto Özelliğiyle TON İşlemleri Ücretsiz Olacak

Uygulama kullanıcıları bu özellik sayesinde yalnızca Toncoin değil, Bitcoin işlemleri de gerçekleştirebilecek.

TON Vakfı tarafından konuyla alakalı olarak yapılan açıklamaya göre kripto özelliğinin tanımlanmasındaki amacı, Toncoin gönderiminin en az bir mesaj göndermek kadar kolay olduğunu hissettirebilmekti. Bot’un şu anda 800 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı belirtilen açıklamada, bu özelliğin tüketiciden işletmelerdeki ödemelere kadar yaygınlaşmasının beklendiği ifade edildi. Telegram’daki bot sayesinde TON göndererek mal ve hizmet alınmanın da mümkün olabileceği dile getirildi.

Twitter da Bu Alanda Bir Adım Atmıştı

Hatırlanacağı üzere daha önce Twitter da bu gibi ödeme ve bahşiş sistemini 2021 yılında faaliyete geçirmişti. Sosyal medya devi 3’üncü taraf şirketler vasıtasıyla Lightning ağı üzerinden kripto ödemelerinin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Birkaç gün öncesinde de başka bir ödeme platformu olan Stripe, ETH ölçeklendirici Polygon ile ödeme gerçekleştirebilmek için anlaşma sağlamış ve ödemelerin önünü açmıştı.

2019 yılından bu yana hayata geçirilmeye çalışılan Toncoin projesi başta SEC olmak üzere çeşitli engellerle karşılaşmıştı. Son olarak önceki gün TON Vakfı’nın yaptığı açıklamada kullanıcılardan yaklaşık 1 milyar dolar civarında bağış toplandığı ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir