Bitcoin Ajandası

Temmuz Ayı Bitcoin Yatırımcıları için Uğurlu Gelecek mi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Temmuz Ayı Bitcoin Yatırımcıları için Uğurlu Gelecek mi?

Temmuz Ayı Bitcoin Yatırımcıları için Uğurlu Gelecek mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Piyasada hafif toparlanmalar sonucunda oluşabilecek yeni gelişmeler yatırımcılar için heyecanla beklenirken Mayıs ve Haziran ayının hüsranından sonra Temmuz ayı dikkatle bekleniyor.

On-chain veri analiz firmasından olan Santiment, piyasaya yön vermede başarılı öncü kripto para birimi Bitcoin için balinaların hepsinin hareketlendiğini belirterek uzman kripto analistleri ve Santiment verileri eşliğinde, Bitcoin balinalarının Temmuz ayındaki olası hareketleri incelendi.

Temmuz Ayı Bitcoin Yatırımcıları için Uğurlu Gelecek mi?
Temmuz Ayı Bitcoin Yatırımcıları için Uğurlu Gelecek mi?

Santiment, BTC Balinaları Temmuz Ayında Rekor Kırıyor!

On-chain veri analiz firmasında lider olan Santiment, BTC balinalarının bir gün içinde 60.000 adet olarak satışının gerçekleştiğini bildirerek 100 ve 10.000 arasında BTC olarak cüzdanların toplamında 9.12 milyon adet Bitcoin’e sahip olduğu bildirildi. Bu miktar için de öncesine bakıldığında 100 bin adet daha fazla miktara ulaşıldığı belirtildi.

Temmuz Ayı Bitcoin için Kazançlı Olacak mı?

Yatırımcıla Temmuz ayında en büyük kayıplar 2011 ile 2019 arasında gerçekleşti. Bu dönemlerde de BTC ay içinde %19.7 kayıplar yaşarken 2012’de %36.5 karla en kazançlı Temmuz’unu yaşadı.

Santiment ekibi de, bu kıtlık için satışlarını önleyebileceğine inandığını öne süren analist şu açıklamaları tweet attı:

“#Bitcoin’in borsalardaki arz oranı cesaret verici bir şekilde Ocak başından beri en düşük seviyesine geriledi. 6 ayın en düşük seviyesi umut verici bir işaret çünkü genel olarak daha büyük BTC satışları riskinin azaldığını gösteriyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir