Bitcoin Ajandası

Temsilciler Meclisi’nde Yeni Kripto Düzenlemesi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Temsilciler Meclisi’nde Yeni Kripto Düzenlemesi!

Temsilciler Meclisi’nde Yeni Kripto Düzenlemesi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

ABD’de yeni kripto para yasa tasarısı kongre üyelerinin gerçekleştirdikleri kripto yatırımlarını bildirmek zorunda kalacak. Oylamaya sunulan bu yeni kripto düzenlemesine göre zamanında yaptığı yatırımlarını bildirmeyenler için en az 500 dolar ve raporunu bilerek tahrif edenler içinse yine en az 66 bin dolar para cezası uygulanacak. İki partili bu düzenleme Etik Komitesi tarafından Temsilci Madison Cawthorn’un kripto faaliyetlerine ilişkin soruşturma başlatılmasından yalnızca 3 gün önce meclise sunuldu.

Yeni Kripto Düzenlemesi Kongre Üyelerini Hedef Alıyor

Yeni Kripto Düzenlemesi Kongre Üyelerini Hedef Alıyor
Yeni Kripto Düzenlemesi Kongre Üyelerini Hedef Alıyor

20 Mayıs’ta Temsilciler Meclisi’ne sunulan ve kabul edilen yeni kripto düzenlemesi, Kongre üyelerinin bin doların üzerinde gerçekleştirdiği herhangi bir kripto alımını, satışını ya da takasını bildirmesini zorunlu kılıyor. Üstelik bu yasa tasarısı, ABD’li milletvekillerinin dijital varlıklarını diğer finansal varlıklarıyla beraber açıklamalarını da zorunlu kılacak.

Yatırımını Bildirmeyen Kongre Üyelerine Para Cezası Uygulanacak

Düzenlenen yasa tasarısına göre dijital yatırımların bildirilmesine yönelik zorunluluk Kongre üyelerinin yanı sıra onların eşleri ve çocukları için de geçerli olacak. Zamanında bildirim yapmayanlar için minimum 500 dolar ceza uygulanacak. Diğer yandan temsilcinin kasıtlı olarak raporu tahrif etmesi durumundaysa uygulanacak ceza 66 bin dolar ya da kripto varlığın yüzde 5’ine tekabül edecek miktarda olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir