Bitcoin Ajandası

Tencent’in NFT Pazarında Yaşanan Gelişmeler Dikkat Çekti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tencent’in NFT Pazarında Yaşanan Gelişmeler Dikkat Çekti!

Tencent’in NFT Pazarında Yaşanan Gelişmeler Dikkat Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Çin merkezli teknolojisi şirketi Tencent bünyesindeki NFT pazarı Huanhe’de yaklaşık olarak 1 aydır herhangi bir NFT satışı gerçekleştirmedi. Tencent’in planları arasında denizaşırı yerlerde NFT pazar yeri oluşturmak yer alırken, konuyla alakalı olarak henüz şirket yetkilileri tarafından bir açıklama yapılmadı. Buna karşın iddialar Tencent’in rotasını farklı ülkeler çevirdiği yönünde seyrediyor.

Tencent’in NFT Pazarında Hiç Satış Yapılmadı

Tencent’in NFT Pazarında Hiç Satış Yapılmadı
Tencent’in NFT Pazarında Hiç Satış Yapılmadı

NFT pazarları arasında ciddi bir rekabet olduğu bilinen bir gerçek. Bu rekabette işlem hacmi bazında başı çeken isim OpenSea olurken, teknoloji şirketi Tencent’in de Huanhe adına bir oyuncuya sahip olduğu biliniyor. Fakat Huanhe’de işler pek de yolunda gitmezken, yaklaşık olarak son 1 aydır herhangi bir NFT satışı gerçekleştirmediği ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan iddialara göre teknoloji devi, NFT pazar yerini kapatma kararı almıştı. Düzenleyici belirsizliklerden kaynaklı olduğu gerekçesiyle işçileri işten çıkaracaktı. Diğer yandan hatırlanacağı üzere protokol en son 8 Temmuz’da bir NFT yayınlamıştı.

Tencent’in yeni planları arasında denizaşırı ülkelerde yeni NFT pazar yerleri oluşturmak var. Çıkan haberler ve ortaya atılan iddialarla alakalı şirketin herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

Geçtiğimiz aylarda Huanhe’nin ait olduğu bir iş birimlerinden Platform ve İçerik Grubu, işgücünü yüzde 10 civarında azaltmak üzere işçi çıkarımlarına başlamıştı.   

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir