Bitcoin Ajandası

LUNA’da Yeni Gelişme: Terra Bridge V2 Piyasaya Sürüldü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. LUNA’da Yeni Gelişme: Terra Bridge V2 Piyasaya Sürüldü!

LUNA’da Yeni Gelişme: Terra Bridge V2 Piyasaya Sürüldü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Terraform Labs, yerel tokeni LUNA ve stabilcoini UST’nin çöküşüyle beraber sarsıcı bir darbe aldı. Yaşanan bu trajedinin sonrasında yatırımcılarını birleştirme konusunda kararlı olduğu görülen Terra, bu yönde çalışmalarına devam ediyor. Son olarak yaşanan sıcak gelişme olarak Terra Bridge V2’yu piyasaya sürdü. Bu esnada Jump Cyrpto tarafından TerraUSD’nin ABD dolarından ayrıştırılması konusunda bir rapor yayınlandı.

Terra Bridge V2 Lansmanı Twitter Üzerinden Yapıldı

Terra Bridge V2 Lansmanı Twitter Üzerinden Yapıldı
Terra Bridge V2 Lansmanı Twitter Üzerinden Yapıldı

Terra, Terra Bridge V2 adında yeni bir sistem hayata geçirdi. Köprü, fonksiyonelliği artırabilmek adına Cosmos ve Axelar’ı tercih ediyor. Cosmos birtakım blok zincirleri arasında birlikte çalışılabilirliği daha basit bir hale getirirken Axelar ise web3 adına evrenselliği basitleştiriyor. Terra’nın sorunlu ekosistemin kurtarabilmek adına son hamlesi olan bu sistem, şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden tanıtıldı.

Terranın Bridge V2 sistemi, kullanıcıların dijital varlıklarını Secret, Ethereum, Cosmos, Juno gibi çeşitli blok zinciri ağları üzerinden transferini sağlamak üzere tasarlanmış bir sistemdir. Bahsi geçen bu varlıklar LUNA ve LUNC olarak ifade ediliyor.

Söz konusu bu yeni gelişme bazı topluluk üyeleri tarafından hoşnutlukla karşılansa da bazı topluluk üyeleri hala LUNC yakımına devam edilmesi gerektiğini düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir