Bitcoin Ajandası

Terra Classic Yükselişi Devam Ediyor: Bir Ayda 10 Katı Değerlendi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra Classic Yükselişi Devam Ediyor: Bir Ayda 10 Katı Değerlendi!

Terra Classic Yükselişi Devam Ediyor: Bir Ayda 10 Katı Değerlendi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Yaşadığı ciddi çöküş sonrasında yeniden başlatılan ve isim değişikliğine giden Terra Classic, LUNA’yı bile hayrete düşürecek bir yükselişler göstermeye devam ediyor. Haziran ayında gördüğü dip seviyeden devamlı olarak yukarı yönlü hareket eden LUNC, elde edilen verilere göre 10 katı değerlendi. Üstelik son 15 günde yüzde 300’lük artış kaydetti.

Hatırlanacağı üzere LUNC, 2022 yılının dip seviyesini 0,000041 dolarla 9 Haziran’da elde etmişti. Şimdilerde fiyatın 0,0004 dolar civarında olduğunu göz önünde bulundurursak, yatırımcıları 10 katı kazanç sağlamış durumda.

Terra Classic Yükselişini Ne Etkiledi?

Terra Classic Yükselişini Ne Etkiledi
Terra Classic Yükselişini Ne Etkiledi

Bilindiği gibi Terra Classic topluluğu son zamanlarda staking ve her işlem sonucunda yüzde 1.2’lik LUNC yakımı gibi çeşitli fonksiyonların kazandırılması konusunu müzakere ediyor. Söz konusu olan bu yakımın kripto para biriminin arzında nasıl bir aşağı yönlü etki oluşturacağı ya da oluşturup oluşturmayacağı ayrı bir merak konusu. Bu gibi konularla alakalı görüşlerin bildirilmeye başlamasından sonra ciddi bir değer kazanan LUNC, bugün itibariyle 2.6 milyar dolarlık piyasa değeri elde etti.

Diğer yandan LUNC fiyatı açısından yatırımcıların 1 dolar umudu olduğu ifade ediliyor. Fakat unutmamak gerekir ki, LUNC fiyatının bu seviyeye ulaşabilmesi için piyasa değerinin 6 trilyon doları bulması gerekiyor. Bu durum da 1 dolar umudunun gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir