Bitcoin Ajandası

Terra Çöküşü Nasıl Son Bulacak? İşte Uzmanların Görüşleri!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra Çöküşü Nasıl Son Bulacak? İşte Uzmanların Görüşleri!

Terra Çöküşü Nasıl Son Bulacak? İşte Uzmanların Görüşleri!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
3 0

Terra ekosisteminde yaşanan çöküşün sonrasında pek çok uzman yaşanan bu çöküşü değerlendirerek geleceğe yönelik yorumlarda bulundu. Polygon Studios Üst Düzey Yöneticisi Ryan Wyatt Terra çöküşüne ilişkin açıklamalarında geliştirici ekibin Terra projeleriyle beraber Polygon’a geçiş yapabilmesi adına yoğun bir çalışma yürütüldüğünden bahsetti. Ekibin bu hareketi desteklemek adına finansman ve diğer kaynakları tahsis edeceği de ifade edildi.

Terra Çöküşü Buterin’in de Radarında

Terra Çöküşü Buterin’in de Radarında
Terra Çöküşü Buterin’in de Radarında

Ethereum’un kurucu ortaklarından biri olan Vitalik Buterin de Terra çöküşü hakkında görüşlerini bildirdi. Bir yatırımcının sunduğu ilginç bir fikri paylaşıp destekleyen Buterin, balinalar yaşadığı büyük ölçekli kayıpla başa çıkmaya çalışırken küçük çaplı yatırımcıların ilk mevduatının geri ödenmesi gerektiğini dile getirdi. En güncel teklife göre küçük çaplı cüzdan sahipleri maksimum 50 bin dolar değerinde UST sahibi olan cüzdanlar olarak ifade ediliyor.

Bunun dışında sigorta önerisinde de bulunan Ethereum kurucusu, maksimum 250 bin dolarlık sigorta önerisinde bulundu. Bu türden fikirlerin sunulmasındaki amaç, yaşanan bu türden felaketleri en az zararla atlatmak ya da kuralları kendilerinin oluşturabilmesi adına ihtiyaç duyulan güç ve fona sahip olmayan, zayıf ve küçük çaplı yatırımcıları koruma altına almaktır.

Binance CEO’sundan Sert Eleştiri

Terre CEO’su Do Kwon yine online olarak yaptığı bir açıklamada blok zincirinde bir hard fork önerisinde bulundu. Terra ekosistemini yeniden canlandırmak üzere sunulan bu öneri, sadece birkaç kişiden destek aldı.

Diğer yandan Terra topluluk üyelerinin büyük çoğunluğu bu önerinin son derece kusurlu olduğunu iddia ediyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao hard fork’un yeni bir değer kazandıracağını düşüncesinin sadece çok istekli bir düşünce olduğunu belirterek sert eleştirilerde bulundu. Zhao ayrıca Terra’nın rezervindeki 2.7 milyar dolarlık Bitcoin’i de sordu. DOGE kurucu ortaklarından Billy Markus ise Terra’nın piyasadan çekilmesi gerektiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir